Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dyskryminacja chrześcijan w Europie. Niepokojący raport o ofiarachW 2015 roku odnotowano ponad 180 przypadków dyskryminacji wobec chrześcijan w Europie. Raport sporządziło Obserwatorium Nietolerancji i Dyskryminacji wobec Chrześcijan w Europie.

Zastraszanie obrońców życia, odmawianie personelowi medycznemu prawa do sprzeciwu sumienia czy usuwanie postaci Chrystusa z obchodów świąt Bożego Narodzenia – to tylko niektóre z przykładów dyskryminacji w Europie. Od 2005 roku, Obserwatorium udokumentowało pod 1600 podobnych przypadków. Jego dyrektor, Martin Kugler przedstawił konkretne dane wraz z przykładami podczas obradującego Monte Carlo zgromadzenia plenarnego Rady Konferencji Biskupich Europy(CCEE).

Według raportów Europa w 2015 roku przechodziła kryzys związany z uchodźcami, który miał bezpośredni wpływ na postrzeganie wiary w aspekcie społecznym. Powołując się na "sąsiednią" organizację stwierdził, że rok 2015 był najgorszym od lat pod względem prześladowania chrześcijan w Europie.

Do raportu również wpisały się przypadki skrajnego tzw. hejtu na wyznawców; Kugler opisuje przypadek, w którym hiszpański artysta wykradł ponad 240 konsekrowanych hostii i na podłodze w galerii w Pampelunie ułożył napis "PEDOFIL".

za:telewizjarepublika.pl/dyskryminacja-chrzescijan-w-europie-niepokojacy-raport-o-ofiarach,39003.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.