Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kurator oświaty przestrzega przed Halloween

Kurator podziękował także szkołom, których uczniowie przed Dniem Wszystkich Świętych angażują się w porządkowanie grobów bohaterów narodowych.

Kujawsko-pomorski kurator oświaty Marek Gralik w piśmie do dyrektorów szkół oraz nauczycieli  zasugerował, aby  zachować ostrożność w czasie podejmowania ewentualnych decyzji o organizacji w szkołach Halloween.

Kurator zaznaczył, że Halloween to święto, które w sztuczny sposób jest przenoszone na polski grunt.

O ile mówienie o nim, czy wręcz uczenie, szczególnie na lekcjach języka angielskiego, jest rzeczą naturalną, wynikającą z potrzeby poznawania zwyczajów panujących w kraju, którego języka się uczy, o tyle urządzanie w szkołach zabaw halloweenowych, przebieranie się za upiorne postacie nie niesie ze sobą absolutnie żadnych wartości, a w przypadku dzieci z upośledzeniem umysłowym (a takie sytuacje w szkołach naszego województwa występują) jest wręcz niedopuszczalne, gdyż bardzo negatywnie odbija się na ich psychice

- napisał Marek Gralik.

Kurator podziękował także szkołom, których uczniowie przed Dniem Wszystkich Świętych angażują się w porządkowanie grobów bohaterów narodowych.

za:niezalezna.pl/87537-kurator-oswiaty-przestrzega-przed-halloween

Copyright © 2017. All Rights Reserved.