Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Głodują w obronie godności Polaków w Niemczech. Najstarsza z protestujących ma 88 lat!Najstarsza z protestujących ma 88 lat. Głoduje, by Polakom mieszkającym na co dzień w Niemczech żyło się lepiej – żeby władze Niemiec przyznały im status mniejszości narodowej. W strajku bierze też udział mecenas Stefan Hambura.

Głodówka osób domagających się przyznania Polakom w Niemczech statusu mniejszości narodowej trwa od niedzieli.

– To należy się m.in. potomkom Polaków, którzy mieszkali tam przed wojną – tłumaczy mec. Stefan Hambura, uczestnik protestu.

– Najstarsza z protestujących ma 88 lat. Odwiedziło nas już kilka osób, sprawa ruszyła do przodu – relacjonuje mecenas. Zapytaliśmy, czy protest ma jakiś określony termin. – To protest głodowy, który trwa – odpowiada krótko mec. Hambura.

za:telewizjarepublika.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.