Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Łódź: odsłonięto pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej

W Łodzi został dziś odsłonięty pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. W wydarzeniu wziął udział m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. w bazylice archikatedralnej w intencji Marii i Lecha Kaczyńskich oraz pozostałych ofiar katastrofy z kwietnia 2010 roku.

Liturgii Mszy św. i poświęceniu pomnika przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. W koncelebrze wziął też udział o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

W homilii metropolita krakowski nawiązał do słów z Ewangelii wyrytych na pomniku. „Na tym pomniku jest wyryty napis z Ewangelii wg. Św. Jana: rozmowa Chrystusa z Martą już po śmierci Łazarza” – wskazał ks. abp Marek Jędraszewski.

    – <<„Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki”. Wierzysz w to? Przechodniu, powiedz Polsce, żeśmy polegli wierni Jej służbie>>. To wezwanie tego pomnika do nas, a jednocześnie ten napis, te słowa Chrystusa, które mówią, byśmy szli za nim dźwigając wiernie swój krzyż. Każdy z nas ma swój wierząc w zmartwychwstanie – mówił ks. abp Marek Jędraszewski.

Pomnik z nazwiskami ofiar tragedii smoleńskiej został usytuowany na tyłach łódzkiej bazyliki archikatedralnej, w bezpośrednim sąsiedztwie tablicy upamiętniającej ofiary Katynia. Składa się z dwóch wysokich kamiennych kolumn, jednej niższej oraz kamiennej poziomej tablicy. Na wysokich kolumnach znalazły się m.in. nazwiska osób, które zginęły w katastrofie.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.