Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Biskup Marek Marczak o pielgrzymce do Fatimy

Zakończyła się archidiecezjalna pielgrzymka do Fatimy, w czasie której pielgrzymi swoim udziałem włączyli się w obchody 100-lecia objawień Matki Bożej trojgu pastuszkom: Hiacyncie, Łucji i Franciszkowi. Ksiądz biskup Marek Marczak podsumowując pielgrzymkę zauważył, że – to 100-lecie objawień Matki Bożej tak naprawdę rozpoczyna przygotowanie do 100-lecia naszej diecezji.

W sensie duchowym, można by powiedzieć, że te objawienia w Fatimie niejako przygotowały narodziny naszej archidiecezji w 1920 roku. Przybywając tutaj, dziękujemy Panu Bogu za naszą archidiecezję dziękujemy za to wszystko co dzieje się w naszym życiu, a myślę, że jako diecezja, jako parafie, a także jako indywidualni pielgrzymi, możemy zrozumieć działanie Matki Bożej w naszym życiu. – podkreśla bp Marek Marczak – Administrator Archidiecezji Łódzkiej.

za: http://archidiecezja.lodz.pl/2017/10/biskup-marek-marczak-o-pielgrzymce-fatimy/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.