Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Mary Wagner aresztowana po raz kolejny za działalność pro-life

Kanadyjska obrończyni życia Mary Wagner została ponownie aresztowana. Do zatrzymania doszło w klinice aborcyjnej w Toronto. Za obronę nienarodzonych Mary Wagner była aresztowana już blisko 10 razy. W więzieniu spędziła w sumie około 6 lat. 

Kanadyjka trafiła do więzienia dla kobiet w Milton. Termin rozprawy przewidziano na 21 grudnia.

Mary Wagner udała się do ośrodka z różami i propozycją wparcia dla matek i dzieci. Rozmawiała i modliła się za kobiety, które planowały tzw. aborcję.

    – Razem z Mery była siostra Immolata, która opisała jak to wyglądało. Weszły i około 40 minut minęło, gdy przybyła policja więc miały czas porozmawiać z kobietami i mężczyznami, którzy byli tam razem ze swoimi żonami. Mery przekonywała te kobiety mówiąc, że „jest szansa, dajcie szansę temu dziecku, jest możliwość, aby uratować to dziecko, będziesz żałowała do końca życia”. Była taka nerwowa atmosfera, jak podkreśla siostra Immolata. Po przybyciu policji Mery była wyprowadzona w dosyć brutalny sposób – założono kajdanki, wzięto ją pod ręce, a Mery była wleczona do radiowozu – mówił Jacek Kotula, działacz pro-life.

Za obronę nienarodzonych Mary Wagner była aresztowana już blisko 10 razy. W więzieniu spędziła w sumie około 6 lat. Ostatni raz została skazana w połowie września 2017 roku na 9 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu.

W jej obronie do sędziego prowadzącego sprawę wpłynęła korespondencja ze wszystkich stron świata, w tym przede wszystkim od Polaków. Nadesłano m.in.: 850 listów referencyjnych oraz 67 tys. podpisanych petycji.

Jacek Kotula zapowiedział wznowienie podobnej akcji w ramach toczącego się obecnie postępowania wobec Mary Wagner.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.