Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ziemkiewicz: Platforma wybaczy wszystko, ale nie to, że ktoś jest katolikiem

Rafał Ziemkiewicz stwierdził, że „Platforma Obywatelska może wybaczyć wszystko, ale nie to, że ktoś jest katolikiem”. – Na taką opozycję trzeba dmuchać i chuchać, jest napisane, że Pan Bóg kocha PiS i dlatego dał mu taką opozycję – mówił.

Ziemkiewicz odniósł się do ostatnich wydarzeń na polskiej scenie politycznej. Publicysta „Do Rzeczy” stwierdził, że spór polityczny dotyczący aborcji jest absurdalny

– Linia sporu obozów rządzącego i opozycyjnego dotycząca aborcji jest skrajną głupotą. Polacy w 90 proc. zgadzają się, że aborcja to jest coś złego, ale czasami jest to mniejsze zło – mówił na antenie Telewizji Republika.

Ziemkiewicz dodał, że Platforma Obywatelska jest w stanie pójść na kompromis przy wielu sprawach, ale nie w kwestii przekonań religijnych, co najlepiej ukazała kwestia wyrzucenia tych posłów z partii Schetyny, którzy głosowali zgodnie z własnym sumieniem.

– Platforma stoi murem za złodziejami, a głosowanie zgodne z przekonaniami konserwatywnymi, jest powodem do wydalenia z partii. PO może wybaczyć wszystko, ale nie to że ktoś jest katolikiem – zaznaczył.

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.