Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

W obronie wartości

Kolejny raz na Polonię i zagraniczne kluby „Gazety Polskiej” spadł ciężar obrony wartości, za które pokolenia Polaków oddawały życie.

Parę miesięcy temu udało się po wielomiesięcznych bojach uratować przed zburzeniem pomnik Jana Pawła II w ­Ploërmel, który we Francji stał się symbolem europejskiej cywilizacji, kultury i tradycji chrześcijańskiej. Ale mamy kolejny atak, tym razem na pomnik Katyński w Jersey City. Niech nikt nie daje się nabrać, że pomysł zburzenia pomnika Katyńskiego narodził się w głowie burmistrza Stevena Fulopa.

To kolejny seans nienawiści i obrażania Polski serwowany przez naszych odwiecznych wrogów. Oni nie mogą pojąć, że Polska, której już dawno miało nie być, wciąż odradza się jak Feniks z popiołów. Ten antypolski film trwa zresztą od lat. Jego projekcje nasiliły się po dojściu do władzy Donalda Trumpa, sympatyzującego z Polakami.

Tego faktu lewactwo też nie może znieść. Dbanie przez nas o wartości chrześcijańskie, o pamięć ludobójstwa w Katyniu przeszkadza pogrobowcom Lenina w budowaniu nowej wersji człowieka zniewolonego. Z niepodległą Polską, mówiącą swoim głosem, nie mogą się pogodzić ci, którzy stawiali pomnik Karola Marksa. Jesteśmy dla świata wyrzutem sumienia. I o to chodzi!

Ryszard Kapuściński

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.