Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Łódź: Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP organizowany przez Rodzinę Radia Maryja

W Teatrze Wielkim w Łodzi pod hasłem: „Trąbo nasza wrogom grzmij” odbył się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Koncert organizowany przez Rodzinę Radia Maryja wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Głównym patronem koncertu była spółka PKN Orlen.Wszystkich przybyłych gości, widzów i artystów przywitał o. Jan Król CSsR.

    – Radio Maryja chce służyć Panu Bogu, Kościołowi – dlatego jest modlitwa, katecheza – i Polsce, bo Polska to nasza Ojczyzna. Nie mamy innej, dlatego będziemy robić wszystko, by Polska była silna – mówił redemptorysta.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego przygotował bogaty repertuar, który ukazał najcenniejsze wartości i cechy, które przez pokolenia pozwoliły narodowi polskiemu niezłomnie trwać w umiłowaniu Ojczyzny.

Na widowni zasiadł m.in. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

– Chciałem podziękować za lekcję historii, za lekcję patriotyzmu, rzeczywiście jest siła, jest energia. To było słychać – mówił szef MON.

Wszystkim obecnym podziękował także założyciel i Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Bóg zapłać! Ogromne dzięki wszystkim! Polskę trzeba odbudować i trzeba wspierać każde dobro. Św. Paweł mówi: „Napominajcie się z miłością i zachęcajcie”. Tak trzeba teraz robić. To, co dobre – dziękować, chwalić i wspierać, żeby zatrzymywać zło – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.