Łódź: Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP organizowany przez Rodzinę Radia Maryja

W Teatrze Wielkim w Łodzi pod hasłem: „Trąbo nasza wrogom grzmij” odbył się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Koncert organizowany przez Rodzinę Radia Maryja wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Głównym patronem koncertu była spółka PKN Orlen.Wszystkich przybyłych gości, widzów i artystów przywitał o. Jan Król CSsR.

    – Radio Maryja chce służyć Panu Bogu, Kościołowi – dlatego jest modlitwa, katecheza – i Polsce, bo Polska to nasza Ojczyzna. Nie mamy innej, dlatego będziemy robić wszystko, by Polska była silna – mówił redemptorysta.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego przygotował bogaty repertuar, który ukazał najcenniejsze wartości i cechy, które przez pokolenia pozwoliły narodowi polskiemu niezłomnie trwać w umiłowaniu Ojczyzny.

Na widowni zasiadł m.in. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

– Chciałem podziękować za lekcję historii, za lekcję patriotyzmu, rzeczywiście jest siła, jest energia. To było słychać – mówił szef MON.

Wszystkim obecnym podziękował także założyciel i Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Bóg zapłać! Ogromne dzięki wszystkim! Polskę trzeba odbudować i trzeba wspierać każde dobro. Św. Paweł mówi: „Napominajcie się z miłością i zachęcajcie”. Tak trzeba teraz robić. To, co dobre – dziękować, chwalić i wspierać, żeby zatrzymywać zło – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

za:www.radiomaryja.pl