Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Bulwersujące! Buldożery zniszczyły stacje drogi krzyżowej na polecenie władz

W prowincji Henan (Chiny) doszło do profanacji oraz dewastacji stacji Drogi Krzyżowej wchodzących w skład Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Chińskie władze wydały polecenie zniszczenia stacji. Powodem była decyzja o odmowie zaprzestania odprawiania nabożeństwa przez lokalnego biskupa.

Chińskie sanktuarium to popularny cel pielgrzymek chińskich katolików, którzy zamieszkują Henan. Miejsce to co roku było odwiedzane przez 40 – 50 tys. wiernych.

Rządowe buldożery zniszczyły stacje Drogi Krzyżowej, które stały na drodze do Sanktuarium. Przedstawiały 14 stacji Męki Pańskiej w charakterystycznym, chińskim stylu.

Lokalne władze od dawna groziły likwidacją Drogi Krzyżowej. Lokalny biskup - Joseph Zhang Yinlin został wezwany do zaprzestania odprawiania nabożeństw. Co roku, 16 lipca kilka tysięcy pielgrzymów gromadziło się tam w święto Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

Sanktuarium zostało założone przez Karmelitów w 1903 r. w podzięce za szczęśliwe zakończenie prześladowań podczas Powstania Bokserów. Kościół był już dwukrotnie niszczony. Pierwszy raz przez Japończyków w trakcie II wojny światowej, potem w czasie Rewolucji Kulturalnej Mao ZeDonga.

za:telewizjarepublika.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.