Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Teraz uwzięli się jeszcze na Madziarów! Bruksela za uruchomieniem art. 7 wobec Węgier

Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego (LIBE) opowiedziała się za uruchomianiem art. 7 unijnego traktatu wobec Węgier.

Na początku kwietnia LIBE zaprezentowała projekt rezolucji w sprawie Węgier. Jego autorzy wskazują, że w kraju tym istnieje poważne ryzyko naruszenia praworządności i chcą, żeby PE zwrócił się do Rady UE, czyli krajów członkowskich, o uruchomienie wobec Węgier art. 7.

Podczas dzisiejszego głosowania propozycję te poparło 36 eurodeputowanych, a 19 było przeciw. głosowanie na sesji plenarnej ma się odbyć we wrześniu. Na tym forum przyjęcie rezolucji będzie wymagało 2/3 głosów. Przyjęcie dokumentu będzie oznaczało, że PE rozpocznie procedurę uruchomienia art. 7 wobec Węgier.

Przypomnijmy, że Komisja Europejska w grudniu 2017 roku uruchomiła formalne postępowanie z art. 7 traktatu przeciwko Polsce, zarzucając władzom w Warszawie naruszenie zasad praworządności w zapisach ustaw reformujących sądownictwo. Część spornych kwestii została już przedyskutowana przez obie strony, Timmermans zażądał jednak od polskiego rządu dalszych ustępstw.

za:niezalezna.pl
                                                                         ***

                  Węgierski parlament za pakietem „STOP Soros”. Czy Bruksela nałoży sankcje na Budapeszt?

Węgierski parlament powiedział „TAK” pakietowi ustaw „STOP Soros” zakazującego udzielania pomocy nielegalnym imigrantom. Nowe przepisy przewidują kary finansowe a nawet kary więzienia dla osób, które „pomagają nielegalnym imigrantom na Węgrzech”.

Przegłosowanie „STOP Soros” to realizacja przedwyborczej obietnicy Viktora Orbana. Premier Węgier wielokrotnie podkreślał istotną rolę organizacji związanych z George'em Sorosem w pomocy nielegalnym imigrantom w uzyskaniu azylu na Węgrzech.

Orban wypowiedział otwartą „wojnę” polityce Sorosa, a jej pierwszym efektem było wycofanie się organizacji należącej do amerykańskiego żyda węgierskiego pochodzenia z kraju „polskich bratanków” i przeniesienie jej do Niemiec.

„STOP Soros” zakłada kary za pomoc nielegalnym imigrantom, którzy chcą zostać na Węgrzech. „Jedna z ustaw ma upoważnić ministra spraw wewnętrznych do wydawania zakazu działania organizacjom, które wspierają migracje lub mogą zagrażać bezpieczeństwu narodowemu”, podaje Polskie Radio.

Węgierski parlament uchwalił ponadto poprawkę do konstytucji zakazującą osiedlania się w kraju „obcym populacjom”.

W piątek opinię w sprawie „STOP Soros” wyda Komisja Wenecka. Wcześniej kilkukrotnie wzywała ona węgierskich parlamentarzystów, aby wstrzymali się z głosowaniem w tej sprawie.

za:www.pch24.pl

                                                                         ***

                      Ależ to zaboli Sorosa! Węgry chcą wysokich podatków dla wspierających imigrację


Rząd Węgier składa dziś w parlamencie projekt ustawy przewidujący, że organizacje, które wspierają imigrację, będą obciążone 25-procentowym podatkiem - poinformowała agencja MTI. Zmiany dotyczą m.in. ograniczenia wpływów na politykę migracyjną w kraju kontrowersyjnego miliardera, sponsora m.in. Partii Demokratycznej George’a Sorosa.

Według oświadczenia resortu finansów, cytowanego przez MTI, „rząd chciałby chronić Węgry przed nielegalną migracją wszelkimi środkami”. Mają temu służyć m.in. „narzędzia polityki podatkowej”.

Agencja Reutera pisze, że nie jest na razie jasne, od czego pobierany ma być ten nowy podatek i kiedy zacznie on obowiązywać.

MTI przypomina jednak, że rząd Węgier zapowiadał wprowadzenie takiego podatku w ramach pakietu „Stop Soros”, ale zmodyfikowany projekt tego pakietu przedłożony parlamentowi nie zawiera takiego zapisu.

Węgierski minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó zapowiedział dziś, że głosowanie nad pakietem ustaw antyimigracyjnych „Stop Soros” odbędzie się zgodnie z planem jutro.

Pakiet „Stop Soros” przewiduje m.in., że za finansową i organizacyjną pomoc nielegalnym imigrantom groziłaby kara do roku więzienia.

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.