Internauci wzywający do zabicia o. Rydzyka będą mieli kłopoty. Trwa postępowanie prokuratury

Jest postępowanie w sprawie nawoływania do zabójstwa o. Tadeusza Ryszyka, założyciela Radia Maryja i Telewizji Trwam. Sprawcy grozi grzywna, ograniczenie wolności lub więzienie.

Sprawę bada Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum-Zachód. Jak poinformowała szefowa toruńskiej prokuratuty Judyta Głowacka:

 „Postępowanie zostało wszczęte 13 czerwca. Toczy się ono na razie w sprawie, a nie przeciwko komuś i dotyczy publicznego nawoływania do zbrodni (art. 255 par. 2 kk.) oraz znieważenia za pomocą środków masowego komunikowania (art. 216 par. 2 kk)”.

Za pierwszy z czynów można trafić nawet na trzy lata do więzienia, drugi grozi ograniczenie wolności, grzywną lub pozbawieniem wolności do jednego roku. Obecnie postępowanie jest na etapie wstępnym. Prokurator potwierdza, że chodzi o nawoływanie w internecie do zabójstwa o. Tadeusza Rydzyka.

Jak dodaje „Nasz Dziennik”, który pisze o sprawie – powodem mają być wpisy na portalu interia.pl, co prokurator potwierdziła. Internauci mieli pisać o „powieszeniu kapłana i życzyli mu śmierci, a także zamieścili wiele obrażających duchownego, niewypowiedzianie ohydnych wpisów”.

za:www.fronda.pl