Sukcesy polskiej prokuratury

ANALIZA Większa skuteczność ścigania, znaczny wzrost liczby śledztw dotyczących przestępstw gospodarczych i finansowych oraz aktów oskarżenia w takich sprawach, skuteczniejsza walka z mafiami VAT-owskimi, dwukrotny wzrost wartości majątków odebranych przestępcom – to najbardziej spektakularne efekty dokonanej przez Zjednoczoną Prawicę w 2016 r. reformy prokuratury.

Do najbardziej spektakularnych sukcesów prokuratury można zaliczyć m.in.: ustalenie podejrzanych o zabójstwo z 1992 r. byłego premiera PRL Piotra Jaroszewicza i jego żony, zatrzymanie podejrzanego o dokonanie w 1999 r. okrutnego mordu na krakowskiej studentce, postawienie przed sądem oskarżonych o śmierć w 1998 r. 17-letniej Iwony Cygan, ustalenie podejrzanego o zgwałcenie i doprowadzenie do śmierci innej młodej dziewczyny na Dolnym Śląsku w 1997 r., w której to sprawie został niesłusznie skazany Tomasz Komenda, postawienie przed sądem zorganizowanej grupy przestępczej odpowiedzialnej za wielomilionowe wyłudzenia w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie.

– Dobrze działająca prokuratura jest nie tylko podstawą sprawnego funkcjonowania państwa. Jest przede wszystkim gwarancją bezpieczeństwa dla Polaków, ochrony ich praw i interesów


zawartość zablokowana

Autor: sm

Pozostało 50% treści.


za: https://gpcodziennie.pl