Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Joanna Lichocka - Przede wszystkim patriotyzm

Ilekroć jestem na Pomorzu Gdańskim, tylekroć szokuje mnie staranność miejscowych władz z PO i PSL w upamiętnianiu przedwojennej granicy polsko-niemieckiej.

Wielkie tablice, jak w gminie Krokowa, informujące o tym, że przekracza się dawną granicę, służą rzecz jasna utrwaleniu świadomości – tu były Niemcy. W platformerskiej polityce historycznej nie mieści się już informowanie o dawnej granicy przedrozbiorowej Rzeczypospolitej, bo wtedy kultywowany przez ludzi PO mit Wolnego Miasta Gdańska okazałby się bez znaczenia.

Odwracanie się od polskiego dorobku, kultywowanie wpływów niemieckich – w wielu miejscach ziem zachodnich można znaleźć tego przykłady w działalności instytucji opanowanych przez PO-PSL. Gdy wczoraj Jarosław Kaczyński mówił więc, że na Pomorzu Zachodnim wobec ludzi angażujących się w życie publiczne trzeba przede wszystkim stawiać wymóg patriotyzmu – tego ogólnopolskiego i tego lokalnego – trafił w sedno. Bo trzeba nareszcie postawić na ludzi, którzy myślą (choć lokalnie) w kategoriach polskiej racji stanu. Ów patriotyzm radnych, wójtów, starostów ma znaczenie dla rozwoju całego kraju.

Joanna Lichocka

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.