Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Brytyjczycy mają dość multi-kulti

Największe w historii Wielkiej Brytanii konsultacje publiczne dotyczące imigracji i integracji przybyszy ujawniły wrogie nastawienie prawie połowy Brytyjczyków do wielokulturowości – informuje „Gazeta Polska Codziennie”. Zdecydowana większość ankietowanych uważa, że imigranci się nie integrują i nie wierzy w informacje rządowe na temat przyjezdnych.

Podczas trwających 15 miesięcy konsultacji prawie 20 tys. Brytyjczyków wzięło udział w ankietach lub panelach dyskusyjnych, które obejmowały szeroki zakres pytań związanych z wielokulturowością i imigracją do Wielkiej Brytanii.

Raport przedstawiły lewicowa grupa Hope Not Hate oraz zajmujący się badaniem tożsamości, integracji i migracji think tank British Future. Wynika z niego, że Brytyjczycy zaczynają tracić wiarę w kulturowe wzbogacanie, które w założeniu miała przynieść masowa migracja.

Z badań wynika, że 40 proc. Brytyjczyków uważa, iż ich kultura jest osłabiana lub podważana przez multi-kulti. Zaledwie 17 proc. wierzy, że rząd mówi prawdę o imigracji, a tylko 15 proc. uważa, że Londyn sprawnie zarządza imigracją.

52 proc. ankietowanych twierdzi również, że usługi publiczne (szkoły, narodowa służba zdrowia) są obciążone przez imigrację i że migranci obniżają wynagrodzenia, bo są gotowi pracować za niższe wynagrodzenie.

zob. https://www.tvp.info/33642052/chora-ideologia-multikulti-po-prostu-sie-nie-sprawdza

za: https://www.tvp.info

Copyright © 2017. All Rights Reserved.