Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Premier Morawiecki zapewnia: Polska bezpieczna dla Żydów

"Współczesna Polska jest jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej przyjaznych miejsc dla Żydów w Europie. Antysemickie incydenty rosną prawie wszędzie. Jednym z niewielu miejsc, w którym się to zmniejsza jest Polska" - mówił

premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla izraelskiego dziennika "The Jerusalem Post".

Szef rządu podkreślił, że obecnie w Polsce nie ma sytuacji, w których policja musi ochraniać żydowskie miejsca kultu bądź wydarzenia związane z kulturą Izraela.

"Wszędzie w Europie synagogi są chronione przez mocno uzbrojoną policję lub nawet przez siły zbrojne. W Polsce nie ma takiej potrzeby. My oczywiście potępiamy wszelką nienawiść wobec Żydów i ścigamy ją z pełną siłą - ale jestem szczęśliwy, że mogę powiedzieć, że incydenty takiej nienawiści są marginalne i nie reprezentują poglądów naszego narodu" - mówił w rozmowie.

Premier Morawiecki zauważył również, że obecne stosunki pomiędzy Polską i Izraelem są bardzo dobre, a sytuacja Żydów w naszym kraju jest lepsza niż w większości pozostałych krajów Europy zachodniej.

"Jestem szczęśliwy, że zdołaliśmy dojść do porozumienia z premierem Netanjahu. Wydaliśmy wspólną deklarację, podkreślając, że nasze narody powinny wspierać się w walce z taką narracją. Nie tylko dlatego, że jest ona rażąco błędna, ale dlatego, że umniejsza ona odpowiedzialność tych, którzy byli za to odpowiedzialni" - komentował z dumą premier.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.