Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polityczny wiec w Muzeum Polin

W Muzeum Polin w Warszawie w dniach 14–15 grudnia odbył się II Kongres Praw Obywatelskich. Zdaniem organizatorów było to spotkanie „aktywistów zaangażowanych w obronę dóbr publicznych i demokratycznych wartości”. Gośćmi specjalnymi byli m.in. sędzia Józef Iwulski oraz płk Adam Mazguła,

co zdaniem Piotra Lisiewicza, publicysty „Gazety Polskiej”, było ponurą parodią.

Organizatorzy przekonywali, że wydarzenie organizowane jest z okazji stulecia polskiej niepodległości, ale także w 70 lat od podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i w 25 lat po tym, jak Polska związała się postanowieniami Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Tymczasem jako gość specjalny brylował sędzia Józef Iwulski, ten sam, który orzekał w stanie wojennym w sprawach dotyczących opozycji antykomunistycznej. Co więcej, impreza odbywała się w Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”.

– Szczególnie skandaliczny w tej sprawie jest fakt zorganizowania tego wydarzenia w tak znamiennym miejscu. To była prowokacja. Kiedy Jarosław Kaczyński i Benjamin Netanjahu przygotowali polsko-izraelskie porozumienie, to ono spot­kało się z krytyką z dwóch stron. Z jednej strony prorosyjscy narodowcy, a z drugiej „Gazeta Wyborcza” i „Polityka”, którym to porozumienie się nie spodobało. To próba zniszczenia podstaw do tego pojednania. To jest celowe wspieranie tej części prawicy, która jest niechętna Izraelowi. Moim zdaniem jest to uderzenie w sam Izrael, bo to pokazuje, że formacja postkomunistyczna reprezentuje Żydów, a nie państwo Izrael, które taki sojusz z Polską zawarło. To niestosowne, aby impreza jadowicie antyrządowa odbywała się w tym miejscu – mówił „Codziennej” Piotr Lisiewicz.

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, który otwierał dwudniowy kongres, wyróżnił i powitał dwuosobową delegację Sądu Najwyższego – prezesów Stanisława Zabłockiego i Józefa Iwulskiego

/.../
zawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Autor: Marlena Nowakowska

za: https://gpcodziennie.pl
                                                                                   ***


Tonący "antysemityzmu" się chwyta?...A właściwie parodiuje.

Gra przeciw Żydom lub "na Żyda"  - w zależności od lewych potrzeb - jest haniebna i powinna spotkać się ze zdecydowanym potępieniem ze wszystkich stron.
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.