Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Czy PiS dotrzyma słowa?

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości nie padło ani jedno słowo o zabijanych dzieciach poczętych W sobotę w Szeligach pod Warszawą odbyła się konwencja PiS.

W jej trakcie przemawiali m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz liderzy Porozumienia i Solidarnej Polski – Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro.
Padły hasła dotyczące głównych kierunków strategicznych. Była mowa o uczciwości w polityce historycznej, reformie sądownictwa, reformie gospodarki, a nawet o odnawialnych źródłach energii. Z ust czołowych polityków partii rządzącej padały deklaracje o budowaniu dobrej przyszłości, wyrównywaniu szans, realizacji marzeń.

Nie padło jednak ani jedno słowo na temat ochrony życia. Od ponad roku w Sejmie procedowany jest projekt obywatelski „Zatrzymaj aborcję”. Blisko sześć miesięcy dokument, ratujący życie dzieci poczętych podejrzewanych o chorobę lub niepełnosprawność, leży w sejmowej podkomisji, która do tej pory nie zebrała się na żadnym posiedzeniu.

Codziennie w polskich szpitalach, na skutek zastosowania aborcyjnej przesłanki eugenicznej, jest zabijanych troje dzieci.

/.../

Anna Ambroziak

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl

                                                                                   ***

Jeżeli następują wahania w takich sprawach fundamentalnych, to... To źle rokuje dla wahających się.
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.