Czy PiS dotrzyma słowa?

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości nie padło ani jedno słowo o zabijanych dzieciach poczętych W sobotę w Szeligach pod Warszawą odbyła się konwencja PiS.

W jej trakcie przemawiali m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz liderzy Porozumienia i Solidarnej Polski – Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro.
Padły hasła dotyczące głównych kierunków strategicznych. Była mowa o uczciwości w polityce historycznej, reformie sądownictwa, reformie gospodarki, a nawet o odnawialnych źródłach energii. Z ust czołowych polityków partii rządzącej padały deklaracje o budowaniu dobrej przyszłości, wyrównywaniu szans, realizacji marzeń.

Nie padło jednak ani jedno słowo na temat ochrony życia. Od ponad roku w Sejmie procedowany jest projekt obywatelski „Zatrzymaj aborcję”. Blisko sześć miesięcy dokument, ratujący życie dzieci poczętych podejrzewanych o chorobę lub niepełnosprawność, leży w sejmowej podkomisji, która do tej pory nie zebrała się na żadnym posiedzeniu.

Codziennie w polskich szpitalach, na skutek zastosowania aborcyjnej przesłanki eugenicznej, jest zabijanych troje dzieci.

/.../

Anna Ambroziak

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl

                                                                                   ***

Jeżeli następują wahania w takich sprawach fundamentalnych, to... To źle rokuje dla wahających się.
kn