Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Imigranci napadli na zakonników we Wiedniu - są ranni

Nawet do 15 osób mogło zostać rannych w ataku do jakiego doszło w kościele w wiedeńskiej dzielnicy Floridsdorf - poinformowały austriackie media. Obecnie trwa obława na sprawców ataku.

W akcji biorą udział specjalne jednostki policji. Według świadków zdarzenia sprawcy mieli ciemne włosy, mówili po niemiecku, ale z silnym zagranicznym akcentem.

Ranni w ataku to bracia zakonni w wieku od 56 do 68 lat. Wszyscy przebywają w szpitalu; najstarszy z nich ma poważne obrażenia głowy po pobiciu.

Austriackie media informują o ciężko rannych, których może być od 8 nawet do 15 osób. Pewnym jest, że na miejscu doszło do strzelaniny. Po całym zajściu napastnicy uciekli z miejsca zdarzenia.

Służby bezpieczeństwa wykluczają terrorystyczny motyw ataku. Prawdopodobnie celem napadu była grabież.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.