Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

„Zbawca” skapitulował

Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz skapitulował, a kreuje się na zbawcę. Na specjalnie zwołanej konferencji ogłosił decyzję o zawieszeniu strajku, motywując ją troską o dobro uczniów klas maturalnych i prawidłowy przebieg egzaminu dojrzałości.

Fałszywe to tony.

Dziwne, że wcześniej takiej troski nie wykazał wobec ósmoklasistów i gimnazjalistów. Pytanie, czy swojego guru posłuchają protestujący, bo część z nich w Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi, przynajmniej do tej pory, pokazała, że maturzystami bynajmniej się nie przejmuje. Dziś szef ZNP przypomina Don Kichota, który na próżno karmi się majakami o swoim posłannictwie, gdy tymczasem całkowicie się skompromitował i stracił kontrolę nad protestem. Broniarz skapitulował, bo wyczerpała się mu ostra amunicja, a zostały już tylko kapiszony. Wprawdzie jeszcze próbuje machać szabelką i straszy kontynuacją protestu we wrześniu, ale tak naprawdę wkrótce stanie się jedynie symbolem niepohamowanej ambicji i porażki nauczycieli.

Leszek Galarowicz

za: https://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.