Nie mają zdania!

Istnieje taka strona internetowa, jak Latarnik Wyborczy, gdzie każdy może skonfrontować swoje poglądy z poglądami konkretnych komitetów wyborczych biorących udział w najbliższych wyborach.

Przed eurowyborami jedynym z zarejestrowanych komitetów wyborczych, który nie zdołał przedstawić swoich poglądów na fundamentalne tematy związane z Unią Europejską, takie jak imigracja, LGBT, Nord Stream 2 czy zasadność sankcji UE nałożonych na Rosję, była Koalicja Europejska.

W uprzejmym piśmie przesłanym do Latarnika przedstawiciel Koalicji (zdaje się pan Marcin Kierwiński, podpis nieczytelny) wyjaśnia, że nie jest ona w stanie dostarczyć swojego stanowiska, bo system odpowiedzi – tak, nie, nie mam zdania (np. na pytanie, czy Unia Europejska powinna ograniczyć sankcje przeciwko Rosji) – nie daje im możliwości dostatecznie precyzyjnej wypowiedzi, czy jakoś tak. No to teraz zastanówmy się, jak można głosować na polityczne gremium, które nie jest w stanie odpowiedzieć na proste pytania związane z instytucją, do której kandyduje. Ale może Polakom zdecydowanym głosować na Włodzimierza Cimoszewicza, Andrzeja Halickiego czy Danutę Hübner, to zupełnie nie przeszkadza.

Igor Szczęsnowicz

za:niezalezna.pl