Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Samorządowcy Puław przeciw ideologii LGBT

Miejska rada przyjęła stanowisko „W sprawie powstrzymania ideologii lansowanej przez subkulturę LGBT w mieście Puławy”. Dokument ma zobowiązać samorządowców do ochrony dzieci przed demoralizacją.

Wnioskodawcą stanowiska był klub Prawa i Sprawiedliwości. „Nie zgodzimy się na sprzeczne z prawem instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. latarników). Będziemy strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnego z przekonaniami rodziców. Zrobimy wszystko, aby do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci i młodzieży w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)” – czytamy w stanowisku przyjętym podczas sesji Rady Miasta Puław.

W uchwale podano też , że radni nie pozwolą na „homopropagandę” w szkołach. – Robimy to po to, żeby uspokoić rodziców. Oni widzą to, co dzieje się w innych miastach m.in. Marsze Równości, warszawska deklaracja LGBT, i oczekują od nas aktywności w tej sprawie – mówiła podczas sesji Bożena Krygier, przewodnicząca rady miasta.

Wnioskodawcami przyjęcia stanowiska w sprawie LGBT był klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, który na sesję zaprosił jednego z puławskich psychologów dziecięcych, Krzysztofa Łuszczaka. – Pod płaszczykiem edukacji przemyca się czynną seksualizację dzieci. Dziecko tego nie rozumie i nie przyjmuje, na pewno to nie jest dobre – powiedział Krzysztof Łuszczak.

Za przyjęciem stanowiska zagłosowało 13 radnych (PiS i Niezależni). Przeciw była Koalicja Samorządowa oraz Ryszard Smolak z Samorządowców. Pozostali członkowie tego ostatniego klubu wstrzymali się od głosu.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.