Samorządowcy Puław przeciw ideologii LGBT

Miejska rada przyjęła stanowisko „W sprawie powstrzymania ideologii lansowanej przez subkulturę LGBT w mieście Puławy”. Dokument ma zobowiązać samorządowców do ochrony dzieci przed demoralizacją.

Wnioskodawcą stanowiska był klub Prawa i Sprawiedliwości. „Nie zgodzimy się na sprzeczne z prawem instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. latarników). Będziemy strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnego z przekonaniami rodziców. Zrobimy wszystko, aby do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci i młodzieży w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)” – czytamy w stanowisku przyjętym podczas sesji Rady Miasta Puław.

W uchwale podano też , że radni nie pozwolą na „homopropagandę” w szkołach. – Robimy to po to, żeby uspokoić rodziców. Oni widzą to, co dzieje się w innych miastach m.in. Marsze Równości, warszawska deklaracja LGBT, i oczekują od nas aktywności w tej sprawie – mówiła podczas sesji Bożena Krygier, przewodnicząca rady miasta.

Wnioskodawcami przyjęcia stanowiska w sprawie LGBT był klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, który na sesję zaprosił jednego z puławskich psychologów dziecięcych, Krzysztofa Łuszczaka. – Pod płaszczykiem edukacji przemyca się czynną seksualizację dzieci. Dziecko tego nie rozumie i nie przyjmuje, na pewno to nie jest dobre – powiedział Krzysztof Łuszczak.

Za przyjęciem stanowiska zagłosowało 13 radnych (PiS i Niezależni). Przeciw była Koalicja Samorządowa oraz Ryszard Smolak z Samorządowców. Pozostali członkowie tego ostatniego klubu wstrzymali się od głosu.

za:www.pch24.pl