Diabelskie wzmożenia

– To nie pierwsza próba ataku na ten kościół – przyznał proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Koninie ks. Wojciech Kochański. W nocy z wtorku na środę nieznani sprawcy dokonali tam aktu wandalizmu.
Kolejny atak na kościół. Zniszczony pomnik świętego, wybite szyby, napis na drzwiach

Nieznani sprawcy zdewastowali kościół św. Maksymiliana Kolbego w Koninie. Efektem są wybite szyby, zniszczona gablota, napis na drzwiach wykonany...

/.../

Wandale wybili szyby, zniszczyli gablotę, czerwoną substancją pomazali drzwi wejściowe, uszkodzili pomnik patrona świątyni i donice z kwiatami na placu przed kościołem.

Proboszcz Kochański przyznał, że sygnały o chęci włamania do świątyni pojawiały się od kilku miesięcy. Wtedy też miała miejsce pierwsza próba włamania do plebanii, w wyniku której zniszczone zostały drzwi wejściowe. Kilkukrotnie w tym czasie zdarzały się również tzw. głuche telefony i pogróżki – o czym proboszcz informował policję.

– Ciężko uwierzyć, żeby w naszej ojczyźnie, kraju o tradycji chrześcijańskiej, zdarzały się takie sytuacje – powiedział ks. Kochański, wskazując nie tylko na akt wandalizmu w konińskim kościele, ale również ataki na księży, jak ten we Wrocławiu. Tam w poniedziałek w okolicy świątyni na Ostrowie Tumskim mężczyzna zaatakował księdza nożem.

za: https://www.tvp.info


***

 "Zofia Klepacka , wielokrotna medalistka w windsurfingu, ośmieliła sie wyrazic oburzenie warszawska "Deklaracją LGBT+". Powołała się m.in. na prawo rodziców do wychowania swoich dzieci. Wywołało to furię  środowisk "postępu". Doszło do tego, że pojawił się apel o wykreślenie  Klepackiej za homofobie" i "mowę nienawiści". Oto jak wygląda szacunek dla odmiennych poglądów w wydaniu ideologicznej lewicy." (za: GN 23/2019)

***

To wszystko tylko dokumentuje prawdziwe "tryndy" - w tym duchowe - dotkniętych owymi "wzmożeniami". Biednych, uwiedzionych przez Zło małomyślniaków. Szkoda ludzi, szkoda ich dusz wiedzionych na zatracenie. Piekielne...
To nie slogan, ani ponury żart.

kn

 

(tytuł całości-kn)