Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nad Sekwaną łatwiej o aborcję i in vitro. PARYŻ \ Francja jeszcze bardziej skręca w lewo

Francuski Senat przyjął w tym tygodniu projekt dotyczący wydłużenia możliwości przeprowadzenia aborcji z 12. do 14. tygodnia ciąży. Pod koniec sierpnia br. natomiast parlament Francji będzie debatował nad ustawą umożliwiającą korzystanie z bezpłatnych zabiegów in vitro przez kobiece pary jednopłciowe.

Nowelizację zaproponowała senator Laurence Rossignol z Partii Socjalistycznej. Została ona przyjęta głosami komunistów, ale także obecnych senatorów partii prezydenta Emmanuela Macrona Republika Naprzód! (LREM), co ci zrobili wbrew opinii minister zdrowia Agnes Buzyn (LREM).

– Mająca większość w Senacie [centroprawicowa] partia Republikanie (LR), która obecnie mierzy się z olbrzymim spadkiem poparcia, nie chcąc dodawać kolejnego powodu do konfliktu wewnątrz ugrupowania, wyraziła milczącą zgodę na przyjęcie nowelizacji ustawy aborcyjnej – zauważa francuski komentator „Codziennej” Zbigniew Stefanik.

Aby ustawa została ostatecznie przyjęta, konieczne jest zaakceptowanie jej przez Zgromadzenie Narodowe. Jest to jednak formalność, gdyż w niższej izbie parlamentu Francji większość ma prezydencka partia LREM.

Francja w ramach konsensusu politycznego zalegalizowała aborcję ponad 40 lat temu. Ustawa Vile z 1975 r
/.../
zawartość zablokowana

Autor: Paweł Kryszczak

Pozostało 50% treści.

za: https://gpcodziennie.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.