Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

"Prosimy o modlitwę, w szczególności ekspiacyjną...". Kolejna profanacja kościoła w Polsce

W niedzielę pijana 31-latka sprofanowała kościół w Suchym Lesie. Sprawa została zgłoszona odpowiednim służbom, które wczoraj podjęły czynności. To kolejny przypadek profanacji w ostatnich tygodniach. Do zajścia w Suchym Lesie doszło w niedzielę przed wieczorną mszą.

31-letnia kobieta, kompletnie pijana, wybiła okienko w drzwiach i weszła do środka. Następnie podeszła do ołtarza i go zdemolowała. Zniszczyła krzyż, kwiaty stojące na ołtarzu, świeczniki i księgi liturgiczne. Na szczęście Najświętszy Sakrament nie został sprofanowany.

O sprawie jako pierwszy poinformował ks. Daniel Wachowiak. Na stronie parafii w Suchym Lesie pojawiła się tylko lakoniczna notka. „Wszystkich parafian prosimy o modlitwę, w szczególności ekspiacyjną (ekspiacja - łac. „odpokutowanie za winę, oczyszczenie” - przyp.red) za grzech profanacji oraz grzechy popełnione w naszej parafii, w naszych rodzinach. Jako Twoje dzieci wołamy: »przebacz nam nasze winy«. Święty Boże, Święty mocny, Święty, a Nieśmiertelny, Zmiłuj się nad nami!...” – poprosili duchowni.

za: https://telewizjarepublika.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.