Turek: Atak na księdza

W kancelarii parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku, w piątek, 26 lipca, w godzinach porannych doszło do ataku na dyżurującego tam ks. wikariusza Remigiusza Zacharka. O tym wydarzeniu kuria została poinformowana dzisiaj.

Wedle relacji poszkodowanego kapłana, ok. godz. 10.30 do biura parafialnego weszło czworo ludzi (trzy kobiety i mężczyzna), pragnący złożyć akt apostazji.

Po wyjaśnieniu, że taki dokument, zgodnie z prawem, może przyjąć jedynie ksiądz proboszcz i poinformowaniu kiedy proboszcz pełni dyżur w kancelarii, ks. Zacharek został zaatakowany przez mężczyznę, który zrzucił duchownego z fotela na podłogę.

Atakujący używali przy tym wulgarnych słów nie tylko pod adresem kapłana, ale także Kościoła. Po kilkukrotnych, bezskutecznych prośbach, aby napastnicy opuścili kancelarię, kapłan wezwał policję. Po interwencji stróżów prawa agresorzy opuścili budynek plebanii. Pomoc medyczna nie była potrzebna.

Był to kolejny – po niedawnej profanacji kościoła św. Maksymiliana w Koninie i zniszczeniu znajdującego się obok świątyni pomnika świętego patrona oraz namalowaniu sprayem bluźnierczego napisu na murze kościoła w Brzeźnie k. Konina – atak na tle religijnym, do jakiego doszło w diecezji włocławskiej.

RP, KAI NaszDziennik.pl

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/wiara-przesladowania/211453,turek-atak-na-ksiedza.html

***

Szatańskie wzmożenia... Żal również tych młodych, słabo...uposażonych. W rozum.

kn