Zaczęto mówić o Polsce!

Tuż przed wizytą prezydenta Donalda Trumpa w Polsce miała miejsce światowa premiera angielskojęzycznej biografii rtm. Witolda Pileckiego „The Volunteer” („Ochotnik”) w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Autorem książki, będącej fascynującą opowieścią biograficzną o rtm. Pileckim, jest Jack Fairweather

, brytyjski pisarz, korespondent wojenny, były szef biura „The Daily Telegraph” w Bagdadzie i fotoreporter „The Washington Post” w Afganistanie, wyróżniony British Press Award (odpowiednik Nagrody Pulitzera).

Książka zbiera w amerykańskiej prasie znakomite recenzje, a prestiżowy magazyn „Kirkus Reviews” ogłosił ją książką miesiąca lipca. Jeśli przypomnimy wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie, wypowiedzi prezydenta Trumpa o Polsce, wizytę premiera Mateusza Morawieckiego w Nowym Jorku, wywiad dla telewizji CNN i to, że na mediach w USA jak nigdy dotąd dużo mówiło się o Powstaniu Warszawskim, ujrzymy jak bardzo zmieniło się postrzeganie Polski na świecie. Za poprzednich rządów jedyne, co przebijało się w mediach zagranicznych, to zawstydzające Polaków popisy Bronisława Komorowskiego. Na szczęście Polacy mają to już za sobą!

​Ryszard Kapuściński

za:niezalezna.pl