Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ryszard Kapuściński-Siła różańca w ręku

Wciąż wracam pamięcią do wiecu poparcia i wspólnej modlitwy tysięcy Polaków, którzy zgromadzili się przed krakowską kurią, stając w obronie abp. Marka Jędraszewskiego. Gdy patrzyłem na ludzi, którzy trzymając w ręku różaniec, modlili się w obronie metropolity, miałem przed oczami sceny

z filmu Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka „Teraz i w godzinę śmierci”. Ten niezwykły film to historia ludzi z całego świata, którym różaniec i zaufanie do Maryi zmieniły życie, a czasami je uratowały.

Być może i ta modlitwa z różańcem w ręku w Krakowie uratuje Polskę przed neomarksistowską ideologią, która z taką furią atakuje nasze wartości chrześcijańskie. Tak jak pokazali to w filmie Pilis i Walusiak, kiedy różańcowy cud na Filipinach w 1986 r. i pokojowa rewolucja ludzi trzymających w rękach różańce obaliła dyktatora Marcosa. Tak jak kobieta z Nigerii, która porwana i torturowana przez grupę Boko Haram przeżywa dzięki modlitwie. Jak raniony w brzuch amerykański żołnierz, któremu z różańcem w ręku udaje się z nadludzkim wysiłkiem dotrzeć do śmigłowca. Tak dzisiaj my, z różańcem w ręku, modlimy się w obronie wartości, za które pokolenia Polaków oddawały życie.
 
za: https://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.