Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Bogdan Dobosz-W Brukseli nadal pod górkę?

Kandydat Polski Janusz Wojciechowski ma objąć ważne (przynajmniej do tej pory) stanowisko komisarza ds. rolnictwa. W Brukseli ciągle jednak kombinują, jak nas ograć, chociaż może i „inni szatani byli tam czynni”. W każdym razie nowa szefowa Komisji Europejskiej zdecydowała się ograniczyć kompetencje komisarza ds. rolnictwa i oddać niektóre komisarzowi ds. konkurencji.

Do tej pory to dyrekcja ds. rolnictwa była odpowiedzialna np. za decyzje dotyczące pomocy państwa dla rolnictwa w sytuacjach kryzysowych i to ona podejmowała decyzje, gdzie kierować strumień potrzebnych środków. Tych kompetencji KE komisarza rolnictwa pozbawiła i nie przedstawiła żadnych formalnych wyjaśnień tego kroku.

Niepokój budzą też zadania, jakie szefowa KE wyznaczyła resortowi Polaka. Ma m.in. zapewnić, żeby rolnictwo i produkcja żywności przyczyniały się do realizacji celów klimatycznych, środowiskowych i dotyczących różnorodności biologicznej. Bez nowej religii klimatycznej i obarczania politpoprawnymi zadaniami ani rusz. Może to jeszcze nie jest ubezwłasnowolnienie, ale zapowiada się, że w Brukseli będziemy mieć dalej pod górkę.

za: https://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.