Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polska zwraca godność swoim bohaterom

PAMIĘĆ \ Wczoraj (tzn. 22.10.19r. -kn) na warszawskich Powązkach Wojskowych odbył się uroczysty pogrzeb 22 ofiar komunizmu
Komunistyczna władza, siłą narzucona nam przez Moskwę po II wojnie światowej, uważała ich za ogromne zagrożenie dla stalinowskiego reżimu – Żołnierze Wyklęci.

Wczoraj na warszawskich Powązkach Wojskowych odbył się uroczysty pogrzeb 22 ofiar totalitaryzmu, których szczątki odnaleźli eksperci z IPN. Jak dowiedzieliśmy się, niedługo zostanie ogłoszony konkurs na projekt nowego panteonu Żołnierzy Wyklętych.

Wczorajsze uroczystości rozpoczęły się o godz. 13 od mszy św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, której przewodniczył biskup polowy Józef Guzdek.

– Po zakończeniu II wojny światowej wiele narodów Europy wiodło życie ciche i spokojne, z całą pobożnością i godnością. Tymczasem w powojennej Polsce terror i śmierć nadal zbierały obfite żniwo. Tuż za frontem przesuwającym się na zachód polskich ziem postępowały oddziały NKWD. Wraz z nimi współpracowali zdrajcy polskiego narodu – powiedział duchowny podczas homilii.

Po nabożeństwie trumny ze szczątkami Żołnierzy Niezłomnych zostały przewiezione na cmentarz Wojskowy na Powązkach i złożone w Panteonie Żołnierzy Wyklętych.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz i instytucji państwowych oraz organizacji patriotycznych, rodziny ofiar reżimu komunistycznego oraz tysiące Polek i Polaków /.../
zawartość zablokowana
Pozostało 50% treści.

Autor: Jan Przemyłski
za: https://gpcodziennie.pl/120384-polskazwracagodnoscswoimbohaterom.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.