Polska zwraca godność swoim bohaterom

PAMIĘĆ \ Wczoraj (tzn. 22.10.19r. -kn) na warszawskich Powązkach Wojskowych odbył się uroczysty pogrzeb 22 ofiar komunizmu
Komunistyczna władza, siłą narzucona nam przez Moskwę po II wojnie światowej, uważała ich za ogromne zagrożenie dla stalinowskiego reżimu – Żołnierze Wyklęci.

Wczoraj na warszawskich Powązkach Wojskowych odbył się uroczysty pogrzeb 22 ofiar totalitaryzmu, których szczątki odnaleźli eksperci z IPN. Jak dowiedzieliśmy się, niedługo zostanie ogłoszony konkurs na projekt nowego panteonu Żołnierzy Wyklętych.

Wczorajsze uroczystości rozpoczęły się o godz. 13 od mszy św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, której przewodniczył biskup polowy Józef Guzdek.

– Po zakończeniu II wojny światowej wiele narodów Europy wiodło życie ciche i spokojne, z całą pobożnością i godnością. Tymczasem w powojennej Polsce terror i śmierć nadal zbierały obfite żniwo. Tuż za frontem przesuwającym się na zachód polskich ziem postępowały oddziały NKWD. Wraz z nimi współpracowali zdrajcy polskiego narodu – powiedział duchowny podczas homilii.

Po nabożeństwie trumny ze szczątkami Żołnierzy Niezłomnych zostały przewiezione na cmentarz Wojskowy na Powązkach i złożone w Panteonie Żołnierzy Wyklętych.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz i instytucji państwowych oraz organizacji patriotycznych, rodziny ofiar reżimu komunistycznego oraz tysiące Polek i Polaków /.../
zawartość zablokowana
Pozostało 50% treści.

Autor: Jan Przemyłski
za: https://gpcodziennie.pl/120384-polskazwracagodnoscswoimbohaterom.html