Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zmarł były minister środowiska Jan Szyszko. Miał 75 lat.

Profesor nauk leśnych Jan Szyszko był leśnikiem i nauczycielem akademickim. W latach 1997-1999 piastował urząd ministra ochrony środowiska w rządzie Jerzego Buzka. W latach 2005-2007 i 2015-2018 był ministrem środowiska. Był również posłem na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. W nadchodzących wyborach miał kandydować z okręgu 20.

Śmierć profesora Szyszki nastąpiła nagle w środę przed południem. Nieoficjalnie mówi się, że jej powodem była zatorowość płucna.

O śmierci ministra poinformował na Twitterze prezydent Andrzej Duda. „Bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Dziś przed południem odszedł Pan Prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk, ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem” – napisał.

za:www.stefczyk.info


***

Kaczyński: Śmierć Jana Szyszko to nie był przypadek

To nie był przypadek, że akurat dzisiaj, że akurat teraz – powiedział o zmarłym w środę prof. Janie Szyszko prezes PiS Jarosława Kaczyński.

 Swoje przemówienie na konwencji w Kielcach Kaczyński rozpoczął od wspomnienia prof. Jana Szyszko, byłego ministra środowiska, który w środę nagle zmarł.

– Odszedł nasz stary kolega, wieloletni towarzysz naszej drogi, prawie 30 lat. Odszedł przedwcześnie, nagle. Odszedł w szczególnych okolicznościach – mówił prezes PiS.

– Majestat śmierci nie pozwala mi dzisiaj o tym mówić, ale trzeba będzie o tym powiedzieć, bo to nie był przypadek, że akurat dzisiaj, że akurat teraz – dodał Kaczyński.

Lider PiS mówił, że Szyszko był człowiekiem pełnym inwencji i naukowcem odnoszącym sukcesy. Zwrócił uwagę, że profesor wykładał na wielu uczelniach, również zagranicznych i był ministrem w kilku rządach.

– Był człowiekiem związanym z naszym środowiskiem, tymi, którzy przeciwstawiali się postkomunizmowi i w jego dobrych czasach, ale i w czasach bardzo, bardzo ciężkich. Oddaliśmy mu już hołd, ale ja jeszcze raz chcę powtórzyć, że ponieśliśmy naprawdę ogromną stratę – powiedział Kaczyński.

Prof. Jan Szyszko miał 75 lat. Według nieoficjalnych doniesień przyczyną jego śmierci był zator płuc.

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.