Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prezydent spotkał się z Salezjanami

To piękne 100 lat historii wielkiego dzieła, które Towarzystwo Salezjanów realizuje w Rzeczpospolitej - powiedział dzisiaj prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości 100-lecia Inspektorii Warszawskiej Salezjanów.

Prezydent wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą spotkał się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami Stowarzyszeń Inspektorialnych Salezjanów w Polsce i Zgromadzenia Salezjańskiego z okazji 100-lecia Inspektorii Warszawskiej Salezjanów.

- To piękne 100 lat historii wielkiego dzieła, które Towarzystwo Salezjanów realizuje w Rzeczpospolitej. (...) To wielkie dzieło modlitwy, ale przede wszystkim edukacji, wychowania i pomocy młodzieży, wychowania mądrego, takiego, jak młodzieży jest potrzebne - z jednej strony wiara, dyscyplina i nauka, z drugiej sport, jako ważny element budowania osobowości i rozwoju młodego człowieka - powiedział.

Dodał, że szczególne oparcie u księży i sióstr Salezjanów znajduje młodzież z trudnych środowisk, ze skromnych domów.

Wyraził też nadzieję, że działalność Towarzystwa Salezjanów w Polsce będzie rozkwitać tak, jak "rozkwita Rzeczpospolita, która odrodziła się ponad 100 lat temu".

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.