Prezydent spotkał się z Salezjanami

To piękne 100 lat historii wielkiego dzieła, które Towarzystwo Salezjanów realizuje w Rzeczpospolitej - powiedział dzisiaj prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości 100-lecia Inspektorii Warszawskiej Salezjanów.

Prezydent wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą spotkał się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami Stowarzyszeń Inspektorialnych Salezjanów w Polsce i Zgromadzenia Salezjańskiego z okazji 100-lecia Inspektorii Warszawskiej Salezjanów.

- To piękne 100 lat historii wielkiego dzieła, które Towarzystwo Salezjanów realizuje w Rzeczpospolitej. (...) To wielkie dzieło modlitwy, ale przede wszystkim edukacji, wychowania i pomocy młodzieży, wychowania mądrego, takiego, jak młodzieży jest potrzebne - z jednej strony wiara, dyscyplina i nauka, z drugiej sport, jako ważny element budowania osobowości i rozwoju młodego człowieka - powiedział.

Dodał, że szczególne oparcie u księży i sióstr Salezjanów znajduje młodzież z trudnych środowisk, ze skromnych domów.

Wyraził też nadzieję, że działalność Towarzystwa Salezjanów w Polsce będzie rozkwitać tak, jak "rozkwita Rzeczpospolita, która odrodziła się ponad 100 lat temu".

za:niezalezna.pl