Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ksiądz katecheta wyróżniony w konkursie na Nauczyciela Roku 2019

- Bardzo lubię uczyć, dokształcam się i cały czas próbuję nowych metod dotarcia do młodych ludzi - wyznał ks. Damian Wyżkiewicz, wyróżniony w konkursie Nauczyciel Roku 2019.
Ksiądz Damian Wyżkiewicz jest magistrem teologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz doktorantem w Polskiej Akademii Nauk. Na co dzień jest katechetą w jednej z warszawskich szkół.

Staram się [przyciągnąć młodych ludzi do nauki o Kościele - red.] na tyle, na ile mogę. Zależy to od tego, na ile ktoś jest otwarty na rozmowę, na jego problemy, na wysłuchanie - mówił w programie Polsat News ksiądz.

Uczniowie, z którymi prowadzi zajęcia religii, podkreślają, że „to nie są kazania, tylko dyskusja”. - Nie musimy słuchać przez całe 45 minut, jak trzeba postępować z wiarą, tylko możemy włączyć się do rozmowy z księdzem - mówi jeden z uczniów Zespołu Szkół im. E. Konopczyńskiego w Warszawie.

Sam ksiądz zwrócił uwagę, że zanim przechodzi do rozmowy na temat Boga, wiary i teologii, przez większość roku szkolnego próbuje uczyć młodzież „czym jest komunikacja, co to są mechanizmy obronne, żeby młodzież zrozumiała siebie”.
 
Później troszkę filozofii, trochę etyki i dopiero na końcu zaczynamy właściwie pod koniec roku rozmawiać o sprawach wiary, teologii, Biblii- przyznaje ks. Damian Wyżkiewicz.

za:www.tysol.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.