Pobili księdza! Policja poszukuje sprawców ataku na kapłana w Mosinie pod Poznaniem

Wielkopolska policja poszukuje sprawców pobicia księdza w Mosinie pod Poznaniem. Mężczyźni zaatakowali kapłana w niedzielę wieczorem, po tym jak zwrócił uwagę na ich skandaliczne zachowanie w świątyni.

Mężczyźni zaatakowali kapłana w niedzielę około 21:00, kiedy zwrócił uwagę na ich niewłaściwe zachowanie. Chwilę potem jeden z nich uderzył księdza w twarz. Obyło się na szczęście bez poważniejszych urazów, ale kapłan - jak mówią policjanci - ma znaczne zasinienie w okolicach oka.

Zachowanie trójki, która stała pod kościołem zarejestrował monitoring. Mężczyźni mieli załatwić swoje potrzeby fizjologiczne w kruchcie kościoła, w której też pili alkohol i palili papierosy. To zachowanie najpierw zaniepokoiło wiernych, którzy zgłosili sprawę wikaremu, kapłan interweniował na własną rękę kiedy opuszczał kościół. Wtedy kapłan został zaatakowany.

za:telewizjarepublika.pl

***

Policja zatrzymała podejrzanych o pobicie księdza. To dwóch... 14-latków

W niedzielę wieczorem wikariusz parafii w Mosinie zastał grupę osób pijących alkohol w kościelnej kruchcie. Gdy zwrócił im uwagę - został zaatakowany. Dziś policja zatrzymała podejrzanych o pobicie księdza. To dwóch 14-latków.

Rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak poinformował, że w sprawie pobicia księdza na razie zatrzymano dwóch młodych ludzi.

"Policjanci ustalili ich tożsamość na podstawie nagrań z monitoringu. Dzięki uzyskanym informacjom okazało się, że to czternastolatkowie z miejscowej szkoły" - powiedział Borowiak.

Dodał, że jeden z 14-latków został zatrzymany w poniedziałek po południu w swoim domu, drugi sam zgłosił się na policję. Po przesłuchaniu nastolatków policjanci zdecydują o dalszych krokach wobec zatrzymanych.

W niedzielę po wieczornej mszy około godz. 21.40 jeden z księży parafii w podpoznańskiej Mosinie zastał w kościelnej kruchcie grupę trzech osób, które miały pić alkohol, a jedna oddawać mocz. Duchowny miał zostać uderzony w twarz po tym, jak zwrócił uwagę na zachowanie młodych ludzi.

 Rzecznik archidiecezji poznańskiej ks. Maciej Szczepaniak poinformował, że zaatakowany został jeden z wikariuszy mosińskiej parafii.

"Według jego relacji próbował on powstrzymać agresywnych mężczyzn przed profanacją świątyni. Księdzu udzielono pomocy medycznej" – przekazał Szczepaniak.

Według informacji policji ksiądz nie odniósł poważnych obrażeń. Funkcjonariusze liczą, że trzeci nieletni uczestnik zajścia sam zgłosi się na komisariat

za:niezalezna.pl