Karygodne ataki na prof. Bogdana Chazana. Katoliccy lekarze stają w jego obronie

Uznajemy słowne znieważanie i napaść fizyczną na profesora Bogdana Chazana w Łodzi i Gnieźnie za karygodne. Protestujemy przeciwko akcjom mających na celu niszczenie zaufania społecznego do lekarzy. Solidaryzujemy się z działaniami Profesora w obronie ludzkiego życia – napisało Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich. Prof. Chazan był atakowany m.in. podczas pokazu filmu „Nieplanowane”.

W sprawie głos zabrało Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich. „Ze smutkiem i niepokojem dowiedzieliśmy się o wydarzeniach, które miały miejsce w Łodzi w dniu 7 listopada 2019 roku oraz w Gnieźnie w dniu 8 listopada i dotyczyły wiceprezesa naszego Stowarzyszenia Profesora Bogdana Chazana” – czytamy w oświadczeniu.

Jak przypomniało KSLP, profesor Bogdan Chazan, był zaproszony przez łódzką Fundację „Życie” na publiczny pokaz filmu „Nieplanowane” w kinie „Charlie” i dyskusję po projekcji. Został on przed wejściem do kina zaatakowany przez tłum agresywnych osób mających w dłoniach plakaty i krzyczących: „prowokator” i „hipokryta”. „Kilku mężczyzn podbiegło do Profesora, inni usiłowali ich uspokoić i odciągnąć na bok. Jeden z mężczyzn usiłował wcisnąć profesorowi za kołnierz plakat z napisem, prawdopodobnie po to, by zrobić mu następnie zdjęcie z plakatem na szyi” – czytamy.

Wedle KSLP przed kinem stal samochód policyjny, ale policja nie interweniowała. „Z pomocą nieznanego mężczyzny profesorowi udało się dostać do drzwi i wejść na widownię kina. Poinformował zebranych o awanturze przed kinem i podziękował nieznanemu mężczyźnie za pomoc. Jesteśmy wdzięczni za ten gest obrony lekarza” – zaznaczyło Stowarzyszenie.

Kolejny atak miał miejsce 8 listopada w Miejskim Domu Kultury w Gnieźnie, gdzie odbyła się konferencja na temat in vitro. „Profesor Bogdan Chazan był jednym z wykładowców. Jedna z uczestniczek usiłowała zakłócić przebieg konferencji. Po jej zakończeniu organizatorzy bezpiecznie przeprowadzili Profesora do samochodu, do którego wsiadał otoczony obraźliwymi plakatami i głośnymi wyzwiskami”.

KSLP uznało słowne znieważanie i napaść fizyczną na profesora Bogdana Chazana w Łodzi i Gnieźnie za karygodne. „Protestujemy przeciwko akcjom mających na celu niszczenie zaufania społecznego do lekarzy. Solidaryzujemy się z działaniami Profesora w obronie ludzkiego życia, gdyż zgodnie z Kodeksem Etyki Lekarskiej Powołaniem lekarza jest ochrona życia i zdrowia ludzkiego, zapobieganie chorobom, leczenie chorych oraz niesienie ulgi w cierpieniu; lekarz nie może posługiwać się wiedzą i umiejętnością lekarską w działaniach sprzecznych z tym powołaniem a Dla wypełnienia swoich zadań lekarz powinien zachować swobodę działań zawodowych, zgodnie ze swoim sumieniem i współczesną wiedzą medyczną” – czytamy w oświadczeniu Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich sygnowanym przez dr n.med. Elżbietę Kortyczko, prezes KSLP, specjalista pediatrii i neonatologii oraz lek. Grażynę Rybak, delegata Oddziału Mazowieckiego KSLP, specjalistę pediatrii.


za:www.pch24.pl

***

Szatańskich wzmożeń  ciąg dalszy. I tak będzie. Zło wikła ludzi, żeby uczynić ich swoimi ofiarami.

kn