Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polacy budują kościół na Madagaskarze. "Miejscowi chodzą do czarownika"

 Z pieniędzy zebranych od wiernych z diecezji szczecińsko-kamieńskiej powstają kościół i szkoła w jednym z  Morondavę, region na zachodnim wybrzeżu Madagaskaru, zamieszkuje ok. 700 tys. osób. Większość ludzi mieszka na wsiach bez prądu, czystej wody i w skrajnej nędzy.

"Tylko 10 proc. mieszkańców to chrześcijanie, większość stanowią animiści. W każdej wiosce jest czarownik, ludzie wierzą w gusła, magiczną moc drzew i ziół. Kult zmarłych jest bardzo silny, nierzadkie jest obcowanie z nimi przez żywych" – czytamy w "GPC".

Dziennik informuje, że z inicjatywy ojców oblatów w wiosce Misokitsy powstają kościół i szkoła. Pieniądze na ten cel zebrano w Polsce, dokładnie w diecezji szczecińsko-kamieńskiej.

W Misokitsy mieszka około półtora tysiąca osób. Wioska składa się z ponad 300 glinianych chatek, pokrytych liśćmi palm i kory z baobabów. Miejscowi chodzą i na msze, i do czarownika – informuje "GPC".

– Tworzenie kościoła w Misokitsy na Madagaskarze to realizacja wezwania papieża Franciszka, aby wychodzić na peryferie świata – tłumaczy bp Marie Fabien Raharilamboniaina, ordynariusz diecezji Morondava. najbiedniejszych regionów Madagaskaru – informuje "Gazeta Polska Codziennie".

za:www.dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.