Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wniosek ws. zbadania czy tzw. aborcja eugeniczna jest zgodna z polskim prawem ponownie trafił do TK

Do Trybunału Konstytucyjnego ponownie trafił wniosek o zbadanie czy tzw. aborcja eugeniczna jest zgodna z polskim prawem. Dokument złożyli posłowie Prawa i Sprawiedliwości Piotr Uściński i Bartłomiej Wróblewski. Wniosek do TK podobnie jak w 2017 roku jest ponadpartyjną inicjatywą poselską.

Podpisało się pod nim 119 posłów z trzech klubów poselskich. Łącznie są to przedstawiciele 8 partii politycznych oraz posłów bezpartyjnych.

Wniosek do TK oparty jest wyłącznie o argumenty prawne – mówi poseł PiS Bartłomiej Wróblewski.

    – Przywołujemy cztery artykuły Konstytucji RP. Wskazujemy, że aborcja eugeniczna budzi wątpliwości co do jej konstytucyjności ze względu na art. 30, czyli przyrodzoną i niezbywalną godność człowieka. Powołujemy się także na art. 38, czyli prawo do życia, art. 32, który zakazuje dyskryminacji, a tu mamy przypadek dyskryminacji dzieci niepełnosprawnych względem dzieci zdrowych. Przywołujemy także art. 2 konstytucji ze względu na wywodzącą się z niego zasadę demokratycznego państwa prawnego, zasada określoności przepisów prawa, w związku z tym, że uważamy, iż przepisy, które regulują tę kwestię nie są dostatecznie precyzyjne – podkreśla poseł Bartłomiej Wróblewski.

Poprzedni wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. przesłanki eugenicznej, czyli zabicia dziecka poczętego w przypadku podejrzenia u niego choroby lub upośledzenia został złożony w 2017 roku z inicjatywy poseł Bartłomieja Wróblewskiego. Sędziowie jednak nie zajęli się nim i z końcem kadencji parlamentu wniosek wygasł [czytaj więcej]. Powodem była obowiązująca zasada dyskontynuacji.

za:www.radiomaryja.pl

***

Ks. prof. Dariusz Kowalczyk SJ: To istota diabelskiego kłamstwa. Nowy etap w proaborcyjnej propagandzie- Nad grzechem Ewy i Adama zatriumfowało posłuszeństwo Maryi, która przyniosła w swoim łonie Boga wcielonego. - pisze ks. prof. Dariusz Kowalczyk w felietonie dla "Gościa Niedzielnego"

Jak przypomina duchowny, "Maryja znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Okazało się, że jest w ciąży. Była już zaślubiona Józefowi, ale jeszcze nie zamieszkali razem. Józef poczuł się więc głęboko zraniony, zdradzony, ale w swej szlachetności „nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie” (Mt 1,19)."

- W analogicznej sytuacji w dzisiejszych czasach wiele kobiet decyduje się na aborcję. Maryja i Józef zaufali jednak Bogu, pokonali trudności i stworzyli dom dla narodzonego w Betlejem Jezusa. Dzięki temu „życie się objawiło” (1 J 1,2). - zaznaczył kapłan

I w tym kontekście przytacza rozmowę na łamach "Gazety Wyborczej" z Marą Clarke, założycielką Abortion Support Network, organizacji promującej swobodny dostęp do aborcji.

-  Pani Clarke tak tłumaczy swoją misję: „Wściekam się, gdy ktoś mówi, że jest pro-life. To ja jestem pro-life. Jestem za moim życiem, życiem mojej córki, życiem każdej kobiety, która zdecyduje, że teraz nie jest moment na ciążę i poród” - cytuje o. Kowalczyk

- Jasne! Czarne jest białe, a białe jest czarne. Mamy nowy etap w proaborcyjnej propagandzie. Do niedawna mówiono, że aborcja nie jest dobra, ale – niestety – bywają w życiu sytuacje, kiedy nie ma innego, lepszego rozwiązania. Takie zło konieczne. Teraz aborcjoniści coraz częściej się chełpią i przekonują, że robią to, co robią, bo kochają ludzi, kochają życie, są pro-life. - dodaje

Według niego, "to istota diabelskiego kłamstwa, które znamy z pierwszych stron Księgi Rodzaju"

- Bóg jest zły; odrzućmy Jego słowo, a otworzą się nam oczy i będziemy znali dobro i zło; ponazywamy rzeczy inaczej, niż nazwał je Bóg (por. Rdz 3,1nn). Ale nad grzechem Ewy i Adama, pierwszych rodziców, zatriumfowało posłuszeństwo Maryi, która przyniosła światu w swoim łonie Boga wcielonego. Mistrzowie życia duchowego nauczają, że każdy chrześcijanin powołany jest do tego, by nieść w sobie Jezusa i dawać Go innym, w rodzinie, we wspólnocie parafialnej, w społeczeństwie. Niestety, wielu wypiera się wiary i pozbywa się Jezusa z siebie. Bóg cierpliwie czeka na ich opamiętanie. To jednak nie znaczy, że mamy uznać za niebyłe słowa Mistrza z Nazaretu: „Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” (Mt 10,33). - tłumaczy

- Spieszmy zatem w ten bożonarodzeniowy czas do stajenki betlejemskiej, by wyznać wiarę w Nowonarodzonego, prawdziwego Boga i prawdziwego człowieka. Przyjmijmy Boga wcielonego w sakramencie Eucharystii, by – jak Maryja – nieść Go dalej… - podsumowuje o. Dariusz Kowalczyk SJ

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.