Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

"Abp Jędraszewski rozkłada na łopatki kolejną lewacką ideologię"

Piętnastu arcybiskupów i biskupów skierowało do abp. Marka Jędraszewskiego list poparcia i solidarności

Piętnastu arcybiskupów oraz biskupów obecnych 28 grudnia na spotkaniu w Rzeszowie, napisało otwarty list poparcia i solidarności do abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

    W Rzeszowie, w dn. 28 XII 2019 r.

    Drogi Arcybiskupie Marku, Metropolito Krakowski

    Jako biskupi zgromadzeni na spotkaniu świątecznym solidaryzujemy się z Tobą wobec krzywdzących ataków jakie musi znosić Obrońca Prawdy ewangelicznej.

    Zawsze godną chwały jest rzeczą opowiadanie się po stronie antropologii chrześcijańskiej, która w człowieku widzi obraz samego Boga.

    Zapewniamy o braterskiej modlitwie i jedności w Chrystusie.

    Ks. abp Adam Szal
    Ks. bp Jan Wątroba
    Ks. abp Mieczysław Mokrzycki
    Ks. abp Wacław Depo
    Ks. abp Józef Michalik
    Ks. bp Marian Rojek
    Ks. bp Stanisław Jamrozek
    Ks. bp Kazimierz Górny
    Ks. abp Stanisław Nowak
    Ks. bp Krzysztof Nitkiewicz
    Ks. bp Andrzej Jeż
    Ks. bp Jan Śrutwa
    Ks. bp Mariusz Leszczyński
    Ks. bp Andrzej Przybylski
    Ks. bp Edward Białogłowski


– brzmi list arcybiskupów i biskupów.

za:www.tysol.pl

***

Ks. prof. T. Guz o słowach P. Rabieja skierowanych do ks. abp. M. Jędraszewskiego: Normalnie posyła się ludzi pod ten adres, z którego samemu się pochodzi

Mamy teraz do czynienia z antylogiką. Jeżeli niektórzy chcieliby posyłać ks. abp. Marka Jędraszewskiego do diabła, to trzeba przyznać, że normalnie posyła się ludzi pod ten adres, z którego samemu się pochodzi – powiedział filozof ks. prof. Tadeusz Guz. Odniósł się w ten sposób do wpisu Pawła Rabieja na Twitterze, który słowa „idź do diabła, tam jest twoje miejsce” skierował do ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

Ks. abp Marek Jędraszewski powiedział w jednym z wywiadów, że „ekologizm jest sprzeczny z Biblią” i jest czymś bardzo niebezpiecznym. Słowa te wywołały oburzenie niektórych polityków i środowisk liberalno-lewicowych.

    – Przesłuchałem z cała pieczołowitością ten wywiad i musze powiedzieć, że te wszystkie najważniejsze pojęcia, których użył metropolita krakowski, idealnie diagnozują stan rzeczy, czyli ukazują wielkie osiągnięcia nauki, w tym klasycznej nauki starożytnych Greków i Rzymian. Już wtedy odkryto Pana Boga jako pana nieba i ziemi. Stwierdzili, że Bóg istnieje wiecznie. A zatem upomnienie się ks. abp. Marka Jędraszewskiego o pozycję Boga realnie istniejącego we współczesnym zmaganiu Polski, Europy i całego świata, o rozumienie kosmosu, rozumienie człowieka, świata zwierząt i roślin, wpisuje się w kontynuację tego dziedzictwa – podkreślił ks. prof. Tadeusz Guz.

    – Już Arystoteles stwierdził, że Pan Bóg jest prawem najdoskonalszym, a zatem rośliny i zwierzęta podlegają Bogu. Wszystko co rodzi się, a później umiera podległe jest prawu Bożemu. Później Arystoteles podkreśla, że rośliny żyją dla zwierząt, zwierzęta zaś dla człowieka – oswojone ze względu na usługi i pożywienie, z dzikich zaś, jeśli nie wszystkie, to przynajmniej największa część, ze względu na pożywienie i pewną pomoc, by można było mieć z nich odzież i inne rzeczy użyteczne – wskazał filozof.

Po udzielonym wywiadzie ks. abp. Marka Jędraszewskiego zaatakował Paweł Rabiej. Wiceprezydent Warszawy napisał na Twitterze: „idź do diabła, tam jest twoje miejsce”.

– Troska o dom, zwierzęta, rośliny pochodzi od tego, że człowiek podchodzi do siebie w sposób rozumny. Bóg człowiekowi podporządkował troskę o jego gospodarstwo. My mamy teraz do czynienia z antylogiką. Jeżeli niektórzy chcieliby posyłać ks. abp. Marka Jędraszewskiego do diabła, to trzeba przyznać, że normalnie posyła się ludzi pod ten adres, z którego samemu się pochodzi – zaznaczył.

za:www.radiomaryja.pl

***

"Abp Jędraszewski rozkłada na łopatki kolejną lewacką ideologię"

Działaczka pro-life Kaja Godek zdecydowanie poparła abp. Marka Jędraszewskiego.

 Metropolita krakowski ks. abp. Marek Jędraszewski znalazł się w ogniu krytyki po swojej wypowiedzi dotyczącej ruchów, działających na rzecz ochrony środowiska. W wywiadzie dla Telewizji Republika, dziennikarze zapytali duchownego, czy "ekologizm", mocno promowany obecnie trend, stoi w sprzeczności z nauką Kościoła Katolickiego.

– To zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki (Grety Thunberg – red.), to coś co się narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych – tłumaczył w rozmowie z Telewizją Republika abp Marek Jędraszewski.

W obronie duchownego stanęła działaczka pro-life Kaja Godek.

"Podczas gdy kard. Marx ogłasza, że w Kościele można błogosławić homozwiązki, abp Jędraszewski rozkłada na łopatki kolejną lewacką ideologię – ekologizm. Dzięki Ci, Boże, że jestem Polką!" – skomentował burzę na około słów abp. Jędraszewskiego Godek.

za:dorzeczy.pl
***

Gusła nad warkoczykami

Abp Marek Jędraszewski w wywiadzie dla TV Republika powiedział słowa, które dla każdego chrześcijanina powinny być oczywiste jak oddychanie. To człowiek jest koroną stworzenia i to przez pryzmat unikalnej wartości każdego z nas należy oddzielać dobro od zła. A wszelkie „izmy”, które ponad człowieka wynosiły inne wartości (np. klasę robotniczą, „aryjską rasę”), zawsze kończyły się tym samym – masową zbrodnią.

Na dodatek ekologizm dawno przestał być domeną rozumu oraz wiedzy, tak empirycznej, jak i naukowej, i staje się coraz bardziej aktywnością quasi-religijną, opartą na zabobonach i histerii prowadzących do ochrony korników w ginącej na skutek tej ochrony Puszczy Białowieskiej. Krakowski metropolita mówił ponadto o obowiązku ochrony środowiska jako depozytu pozostawionego nam przez Stwórcę. Jednak aby zostać ekologiem, czyli specjalistą naukowo zajmującym się przyrodą, nie wystarczy zacząć nosić warkoczyki, bo zrównoważony rozwój, który będzie umiał pogodzić dobro ludzi i dobrostan środowiska naturalnego, wymaga mądrej refleksji nad realnymi możliwościami, a zabarwiony na zielono jazgot wyłącznie zagłusza to, co w tym przypadku ma rzeczywiste znaczenie.


Adrian Stankowski

za:niezalezna.pl
***

Pasterz na trudne czasy

Abp Marek Jędraszewski jest duszpasterzem, jakiego wierni naprawdę potrzebują. Nie posługuje się językiem poprawności politycznej, a swoje biskupie zawołanie „Scire Christum” (Znać Chrystusa) konsekwentnie realizuje w posłudze kapłańskiej.

Nie należy się dziwić, że liberalno-lewicowe środowiska atakują arcybiskupa, który nie mówi nic ponad to, co jest zapisane w Starym i Nowym Testamencie. Pojmowanie świata według tych środowisk jest zupełnie inne niż u chrześcijan – już samo przywołanie Bożych praw wywołuje wściekłość tych, którzy chcą o tych prawach zapomnieć albo nie wiedzieć.
Kłamstwo i manipulacje

Ostatnia wypowiedź abp. Marka Jędraszewskiego na temat ekologii, która padła w wywiadzie udzielonym Telewizji Republika, spotkała się z ogromnym odzewem, nie zabrakło też przeinaczeń i kłamstw. Mało tego – zarzucono mu nawet, że ma pogląd na środowisko zupełnie odmienny od papieża Franciszka lub że staje wręcz w kontrze do papieża.

„Abp Jędraszewski z pełną świadomością próbuje ustawić Kościół w Polsce na nurcie kolizyjnym z papieżem. I nie chodzi tutaj nawet o poglądy (które w sprawach ekologicznych można mieć różne). Chodzi o wywołanie wrażenia odmienności nauczania pomiędzy Rzymem a Kościołem w Polsce” – napisał na Twitterze mecenas Roman Giertych, kiedyś prawicowy polityk, dziś obrońca elit III RP.

Tymczasem w wypowiedzi arcybiskupa nie ma nic, co wskazywałoby na ów nurt kolizyjny. Być może Roman Giertych (a także inni krytycy wypowiedzi arcybiskupa) albo nie wysłuchali dokładnie wywiadu, albo oparli się jedynie na zmanipulowanych informacjach, które pojawiły się w Internecie. Abp Marek Jędraszewski, podobnie jak papież Franciszek, mówi o tym, że musimy się troszczyć o środowisko, że należy o nie dbać. Nie kwestionuje działań, które temu służą, podkreśla natomiast, że podejmowane są też takie działania, których efektem ma być zerwanie z tradycją chrześcijańską. Pytany w wywiadzie o to, czy „ekologizm”, trend, który jest tak promowany, stoi w sprzeczności z nauką Kościoła katolickiego, abp Jędraszewski odpowiedział: – Skwituję to krótko: powrót do Engelsa i do jego twierdzeń, że małżeństwo to kolejny przejaw ucisku, a w imię równości trzeba zerwać z całą tradycją chrześcijańską, bez której my, Europejczycy, nie zrozumiemy się, bo jesteśmy w niej wychowywani od tysiącleci. To się kwestionuje przez różne nowe ruchy, a także próbuje się narzucać jako obowiązującą doktrynę. To zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki (Grety Thunberg – przyp. red.), to coś co się na narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych. To jest sprzeczne z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii, począwszy od Księgi Rodzaju, w której jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga. Bóg się tym światem zachwyca, człowiek jest postawiony jako ukoronowanie całego dzieła stworzenia. W Piśmie Świętym jest wyraźnie napisane „czyńcie sobie ziemię poddaną”. Adam jest kimś, kto nazywa zwierzęta, a więc nad nimi panuje, i nie znajduje wśród nich kogoś, kto byłby partnerem dla jego życia, dlatego otrzymuje małżonkę. To jest wizja człowieka i świata, którą głosi chrześcijaństwo i która jest także wizją głęboko zakorzenioną w judaizmie. Naraz wszystko się kwestionuje, czyli faktycznie kwestionuje się naszą kulturę, odwraca się cały porządek świata, zaczynając od tego, że kwestionuje się istnienie Pana Boga, stwórcy, kwestionuje się także rolę i godność każdego człowieka.

Jak widać, w powyższej wypowiedzi nie ma nic, co stałoby w przeciwieństwie do nauki papieża Franciszka i Pisma Świętego, jest natomiast krytyka nowych, niebezpiecznych ruchów, które chcą z wypaczonej ekologii zrobić religię. Doszło nawet do takich absurdów jak wpis eurodeputowanej Koalicji Obywatelskiej Janiny Ochojskiej, która doniosła 16-letniej Grecie Thunberg, że „arcybiskup z Krakowa Jędraszewski uważa, że jest zmanipulowaną osobą, która zaprzecza Biblii”.
Neomarksizm w tęczowym opakowaniu

W sierpniu arcybiskup Jędraszewski został zaatakowany przez wyznawców ideologii LGBT za słowa o tęczowej zarazie. Metropolita krakowski w homilii wygłoszonej przy okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego cytował powstańcze piosenki, w tym Józefa Szczepańskiego „Ziutka” „Czerwoną zarazę”, podkreślając, że długo czekaliśmy na wolność od komunizmu. – Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej zarazy, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa – powiedział abp Marek Jędraszewski.
Ta oczywista prawda spotkała się z frontalnym atakiem liberalno-lewicowych środowisk, w tym aktywistów LGBT. Posypały się doniesienia na hierarchę do prokuratury, która – co zrozumiałe – nie dopatrzyła się żadnego złamania prawa przez arcybiskupa.

Działania wymierzone przeciw abp. Markowi Jędraszewskiemu do złudzenia przypominają to, co działo się po wypowiedziach na temat in vitro abp. Henryka Hozera, ordynariusza warszawsko-praskiego, przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych. Abp Hozer stwierdził, że „procedura in vitro jest zła pod każdym względem i nie powinna być stosowana”. Za przywołanie zasad Pisma Świętego i nauki Kościoła był publiczne obrażany, a jego wypowiedzi były manipulowane.

Współczesnym neomarksistom bardzo przeszkadzają Kościół i kapłani, którzy odważnie głoszą Słowo Boże, zło nazywają złem, a grzech grzechem i nie pudrują rzeczywistości. W Starym i Nowym Testamencie wielokrotnie można znaleźć odniesienia do homoseksualizmu i deprawacji. Neomarksiści schowani za tęczową flagą chcą narzucić swój sposób widzenia, na co nie zgadzają się chrześcijanie. Przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi byliśmy świadkami zmasowanej ofensywy ideologów LGBT objawiającej się głównie w tęczowych marszach hojnie wspieranych przez zagraniczne fundusze. Obwoźne towarzystwo pojawiało się w różnych miastach (nigdy nie organizowano tych imprez jednocześnie w kilku miejscach) i przekonywało miejscową ludność do swoich poglądów. Jednocześnie atakowano Kościół i osoby duchowne – w ostatnim roku doszło do wielu ataków agresji i profanacji.
Zniszczyć chrześcijaństwo

To, co teraz obserwujemy, jest kontynuacją lewicowej myśli, według której należy całkowicie wyeliminować chrześcijaństwo. Ataki na papieża Jana Pawła II, w tym zamach na Jego życie, pokazywały, jakim zagrożeniem był dla komunistów. W powojennej historii mamy wielu kapłanów, którzy byli zwalczani przez władze; byli niszczeni fizycznie i psychicznie, jak metropolita poznański abp Antoni Baraniak, który udzielił święceń prezbiteratu kapłanowi Markowi Jędraszewskiemu. Obecny metropolita krakowski jest postrzegany jako kontynuator postaw tak wybitnych postaci jak kard. Adam Sapieha – „Książę Niezłomny”, kard. August Hlond, kard. Stefan Wyszyński. Im przyszło działać w czarnych czasach komunizmu, teraz mamy silne ruchy neopogańskie. Bo jak inaczej można mówić o wyznawcach ruchów, w których zwierzę jest wyżej stawiane niż człowiek? Gdzie aborcja, czyli zabijanie nienarodzonych dzieci, jest prawem człowieka, a strzelanie do ciężarnych loch jest najcięższym przestępstwem?

Abp Marek Jędraszewski mówi o normalnym porządku świata. Mówi o tym, co Bóg powiedział człowiekowi i co zostało spisane na kartach Starego i Nowego Testamentu. To jednak wystarczy, by stał się wrogiem numer jeden dla tych, którzy chcą usunąć krzyż z życia publicznego.

Dorota Kania

za:niezalezna.pl

***

Ręce precz od arcybiskupa Jędraszewskiego!

Nie milkną ataki celebrytów, lewaków i terrorystów ideologii LGBT i eko-natalistów na księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. A wszystko dlatego, że arcybiskup w Telewizji Republika przypomniał czym tak naprawdę jest ochrona środowiska, nauka kościoła ws ekologii i przestrzegał - jak najbardziej słusznie, co widać obecnie - przed nową, pseudohumanistyczną i antyludzką pseudo religią i ideologią jaką jest współczesny ekologizm.

Ks. prof. Dariusz Oko w rozmowę z Telewizją Republika mówi wprost: atak na arcybiskupa Jędraszewskiego ma znamiona demoniczne.

Tomasz Sakiewicz natomiast przypomina, że arcybiskup jedynie przypomniał fakty za które teraz przyjmuje ciosy.

 więcej na https://telewizjarepublika.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.