Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Postępowanie wobec prof. Aleksandra Nalaskowskiego umorzone

Nie będzie postępowania wyjaśniającego ws. profesora Aleksandra Nalaskowskiego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu po jego głośnym felietonie, który opublikował tygodnik „Sieci”. Decyzją Rzecznika Dyscyplinarnego UMK ds. Nauczycieli Akademickich postępowanie zostało umorzone.

O sprawie informuje portal wpolityce.pl, który dotarł do dokumentu, w którym przedstawiona została decyzja Rzecznika. Napisano w nim między innymi, że w toku postępowania powołany został biegły sądowy z zakresu językoznawstwa i komunikacji społecznej, który orzekł między innymi:

„Tekst opublikowany w formie felietonu nie ma charakteru informacyjnego, lecz służy przedstawieniu subiektywnego stanowiska autora”.

Biegły ocenił także:

„Użyte w tekście zwroty należy traktować jako wypowiedź krytyczną pod adresem określonej grupy osób - opublikowanie felietonu nie wyczerpuje znamion działania będącego przejawem dyskryminacji”.

Dodał też między innymi, że:

„W felietonie nie ma treści, które mogłyby wywołać poczucie zagrożenia”.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.