Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nudnych czasów!

Oto stare chińskie przekleństwo: „Obyś żył w ciekawych czasach!”. Chińczycy życzyli takich czasów swoim wrogom; życzyli im wojen, głupich władców, chorób, nędzy. Dla historyków to były ciekawe czasy – coś się działo! Przez wieki mogli pisać, analizować i spekulować, co by było, gdyby…

Niestety, to przekleństwo przez ponad sto lat prześladowało Polskę i Polaków. Przez krótki czas, tuż po odzyskaniu niepodległości w 1918 r., po latach germanizacji i rusyfikacji Polacy odetchnęli i mogli powiedzieć, że wreszcie wieje nudą i mogą się skupić na pracy u podstaw, odbudową niepodległej Polski. Niestety ta nuda trwała tylko 20 lat i znów na 50 lat zrobiło się „ciekawie”. Życzę wszystkim, żeby w następnych latach w Polsce wiało nudą. Żeby w wyborach prezydenckich zwyciężył ponownie Andrzej Duda. By znów prezydentem Stanów Zjednoczonych został Donald Trump. By w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej spełniło się marzenie Jana Pietrzaka oraz milionów Polaków i w Warszawie powstał łuk triumfalny. I by wszyscy, bez wyjątku, godnie uczcili 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Życzę Państwu nudnego 2020 r.!

Ryszard Kapuściński

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.