Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zakompleksieni

Brutalność francuskiej policji, nawet wobec pracowników wymiaru sprawiedliwości, wywołała głosy o potrzebie debaty na temat praworządności nad Sekwaną. Nawet w dalekiej Wenezueli skompromitowany lewicowy prezydent Maduro „potępił” działania francuskiej policji i wyraził „solidarność z walką francuskich robotników o sprawiedliwość”.

Okazuje się, że trwające od 15 miesięcy zamieszki, protesty i strajki w czołowym kraju UE dają już alibi do działań rozmaitych dyktatur. Bruksela jednak nad przestrzeganiem praworządności w Paryżu dyskutować ani myśli. Woli się zajmować Polską, gdzie protesty są sztucznie generowane przez opozycję i nie cieszą się społecznym poparciem. Na czym polega różnica?

Francuska opozycja czy organizacje zawodowe adwokatów i sędziów nie szukają sprawiedliwości za granicą. Niezależnie od tego, kto rządzi, swoje sprawy załatwiają u siebie, nikt nie śmie podnieść argumentu, że o ich statusie ma decydować Bruksela, bo są przecież częścią Unii. Kariera francuskiego polityka, który wygłosiłby taki argument, szybko dobiegłaby końca. Warto uświadomić to naszej zakompleksionej opozycji. „Prawo do Europy” ma się tylko wtedy, gdy jest się Polakiem i spełnia polskie obowiązki.
 
Bogdan Dobosz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.