Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Strzały podczas kolędy w Rzeszowie. ,,Jeden z księży został trafiony''

Podczas sobotniej kolędy w Rzeszowie ktoś strzelał do czterech księży z parafii Świętej Rodziny. ,,Jeden z księży został trafiony. Szczęśliwie nie odniósł żadnych obrażeń”

- powiedział w rozmowie z niezalezna.pl rzecznik KMP w Rzeszowie, nadkom. Adam Szeląg.

Jak donosi portal nowiny24.pl, "strzały padały za każdym razem, gdy obok bloku przechodzili księża wraz z ministrantami."

- Rzekomo ksiądz wraz z ministrantami zostali pogonieni z jednego z bloków przy użyciu prawdziwej broni palnej i strzałów. Większość osiedla tym żyje - czytamy na facebookowej grupie Sąsiedzi Rzeszów

- Padło kilka strzałów z wiatrówki w kierunku księży. O sytuacji dowiedziałem się dopiero po tym jak księża wrócili z kolędy. Mieszkaniec bloku z pewnością nie strzelał do gołębi, czy w powietrze ponieważ strzały powtarzały się wtedy, jak koło bloku przechodzili księża razem z ministrantami - informuje proboszcz.

- Nikomu nic się nie stało, a sprawa jest zgłoszona na policję - dodaje.

- O sytuacji poinformowałem podczas ogłoszeń. Niech mieszkańcy zwracają uwagę na takie niebezpieczne zachowania - stwierdził proboszcz.

Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie nadkom. Adamem Szeląg w rozmowie z portalem niezalezna.pl oświadczył. "Jeden z tych księży został trafiony; szczęśliwie nie odniósł żadnych obrażeń. Prowadzimy czynności w kierunku art. 160, tj. „narażenie na niebezpieczeństwo, utratę życia lub spowodowania uszczerbku na zdrowiu”. To obecnie wstępna kwalifikacja. Poczekajmy, aż policjanci wyjaśnią tę sprawę" - wskazał nadkom. Szeląg.

za:www.fronda.pl

***

Róbta co chceta?... Czy inne diabelskie wzmożenia...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.