Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Pod presją bojówek LGBT odwołano konferencję obrońców życia

Wersalskie kino postanowiło odwołać spotkanie grup pro life w jednej ze swoich sal, bojąc się burd i zamieszek, jakie zapowiadali homoseksualni bojówkarze. To kolejne zwycięstwo „policji poprawnie myślących”.

W komunikacie prasowym stowarzyszenie Les Eveilleurs d’Esperance ogłosiło, że zostało zmuszone do odwołania wieczoru dyskusyjnego zaplanowanego na wtorek 4 lutego w UGC Le Cyrano w Wersalu. Powód? Kino obawiało się „zakłóceń porządku publicznego z powodu planowanych działań grup LGBT”.

„Z przykrością informujemy, że Cyrano nagle poinformował nas, na kilka dni przed naszą konferencją, o decyzji skorzystania z zarezerwowanej sali” - napisało stowarzyszenie. Przewodniczący Manif Pour Tous, Ludovine de la Rochere, była deputowana rządzącej  LREM Agnes Thill, eseistka Therese Hargot i prezes Fundacji Jerome Lejeune Jean-Marie Le Mene, mieli debatować na temat metody in vitro, surogacji i niszszenia embrionόw – ofiar zreformowanego ostatnio prawa bioetycznego.

Dla Les Eveilleurs, którzy mimo wszystko próbowali udowadniać niezawodność swojej służby bezpieczeństwa „była to brutalna decyzja wynikająca z przyczyn ideologicznych, podjęta tylko po to, by uciszyć tych, którzy chcą oświecić sumienia, wskazując bardzo poważne nadużycia zawarte w ustawie o bioetyce” – ubolewa stowarzyszenie.

To nie po raz pierwszy, kiedy ruch LGBT przeszkodził w zorganizowaniu wieczornej debaty Eveilleurs.

„W ostatnich miesiącach, wiele razy publiczne zebrania były anulowane z racji gróźb i presji grup ideologicznych” – napisano w komunikacie. Z tej racji stowarzyszenie postanowiło zmienić formę konferencji umieszczając jej zapis w mediach społecznościowych.

za: www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.