Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę

„Obyś żył w ciekawych czasach” – tak Chińczycy życzyli kiedyś wrogom. Czasy są, owszem, ciekawe. Także dlatego, że ostatnimi laty w polityce pełne zastosowanie znajduje polskie z kolei powiedzenie: „Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę”.

Tylko w ostatnim czasie amerykańska lewica, czyli liberałowie, którzy tak jak u nas określają się jako demokraci, zasiali wiatr impeachmentu, po czym zebrali burzę w postaci wyraźnego wzrostu poparcia dla ich największego wroga od czasów Ronalda Reagana, czyli Donalda Trumpa – czyniąc go niemal pewnym zwycięzcą wyborów w pierwszy wtorek listopada.

Holenderski komisarz Frank Timmermans siał burzę przeciwko Polsce wiele razy, aż w końcu z wiatru antypolonizmu zrobiła się burza, która zmiotła marzenia Niderlandczyka o szefowaniu Komisji Europejskiej. Lewicowy premier Włoch Matteo Renzi chciał wzmocnić swoją władzę, zasiał wiatr referendum konstytucyjnego, będąc pewny wygranej, i zebrał burzę porażki i zgilotynowania go jako szefa rządu Italii. Z kolei konserwatywny premier Wielkiej Brytanii zasiał wiatr  brexitu i zebrał burzę pakowania manatków z 10 Downing Street. Czy opozycja  w Polsce, siejąc wiatr hejtu wobec prezydenta RP, zbierze burzę wyborczej porażki w maju A.D. 2020?

Ryszard Czarnecki

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.