Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Łzy starszej pani

Na pytanie o samopoczucie, które utartym zwyczajem kieruję do napotkanej sąsiadki, tym razem odpowiedziały mi łzy, takie, które towarzyszą ściśniętemu gardłu. Starsza, bardzo kulturalna pani z pieskiem nieoczekiwanie podzieliła się swoimi obawami.

Jako emerytka z coraz większym trudem radzi sobie z opłatami mieszkaniowymi. Kolejne podwyżki czynszu, coraz wyższe rachunki za energię, wodę, wywóz śmieci wraz z rosnącymi cenami żywności szybko obniżają poziom życia starszych, schorowanych ludzi. Nie tylko emerytów i rencistów. Mamy w Polsce sporo niedostatnich rodzin. To, o czym tu mówię, jest tematem wielu codziennych rozmów i budżetowych analiz szarych ludzi. Narasta poczucie wywłaszczenia. Narastają obawy natury godnościowej: czy ja też, i kiedy, stanę się podopiecznym służb socjalnych?
Ludzie snują domysły: może te spółdzielcze zarządy i miejskie samorządy nie są należycie gospodarne? A może to ukartowane działanie na rzecz „rentierów”, dla których kolejny wykup lokalu to optymalna lokata? Co będzie, gdy wprowadzą jeszcze podatek katastralny? Społeczeństwo się rozwarstwia.

Nastroje lokatorów nabierają coraz większej wagi politycznej.

Bogusław Dopart

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.